Badmintonový oddíl

OP U13 BB Arena: Klárka s Týnou jsou přebornicemi Prahy

244956525_600819904429639_9066723086255531865_nV sobotu 9. října pořádal náš oddíl v BB Areně turnaj OP U13 – přebor Prahy mladších žáků. Naši hráči medailově uspěli ve všech disciplínách, zlato získaly ve čtyřhře dívek Klárka Tvrdíková a Týna Zátková, další hráči se radovali ze druhých nebo třetích míst a zejména pěkných výkonů v pražské konkurenci.

Výsledky: online

Díky za podporu a zdárný průběh turnaje patří BB Areně, Ditě Marešové, Anežce Limanovské, Martinovi Nachtmanovi / tiskárnám Maestro a taky Štěpánce Nýdrlové, a všem, kdo přiložili ruku k dílu ráno nebo odpoledne při úklidu.

Naše hráče v turnaji vedli trenéři Dita Marešová, Anežka Limanovská a Martin Nachtman. Do turnaje zasáhli: Veronika Berková, Kristián Bíba, Kristýna Gerbelová, Tobiáš Machan, Agáta Maixnerová, Daniel Nachtman, Marek Nechvátal, Hana Petrů, Vladimír Svoboda, Antonín Tejkl, Klára Tvrdíková a Kristýna Zátková.

Většinu disciplín ovládli šikovní hráči z Astry, kteří byli našimi největšími soupeři. V mixu se hrálo na závěr dne astrácké finále, nás mrzelo, že dvojice Mojdl-Bednářová vyřadila ve dvou tříseťácích naše páry Tobík-Klárka a Mára-Verča, zejména u toho druhého to po skóre 21:23 v rozhodujícím setu byla veliká škoda. V horní polovině pavouka nás kosili později vítězní Dan Pešek a Nela Pavlišová, postupně porazili Haničku s Tondou, úderný pár Kiki+Kiki a v semifinále i chytře hrajícího Dana a Agátku. Celkově tedy dva bronzy pro naše hráče (Mára-Verča a Dan-Agi).

Mezi kluky musíme pochválit všechny. Tonda i Vládík vzdorovali v pavouku zdatně favoritům a pak sehráli parádní třísetový zápas o pořadí (nakonec vyhrál Tonda). Tobík došel do čtvrtfinále a vypadl s Márou, Dan také skončil mezi osmi nejlepšími (20:22 ve třetím setu s Haškem). Mára prošel až do finále a v něm hrál velmi dobře proti Danovi Peškovi, turnajové jedničce podlehl 21:17 16:21 a 16:21, bylo vidět některé technické chyby a nedostatky, ale zároveň i pokrok ve hře a vůli uspět!

Taktéž dívky si vedly zdárně. Velikou radost mohla míst Kristýnka z bronzové medaile, když si cestou poradila s Luckou Bednářovou z Astry. Bronz uhrála také Verča, která nestačila v semifinále na Nelu Pavlišovou. Finále přineslo očekávaný souboj – Klárka vs. Nela. Klárka moc chtěla vyhrát a zápas hodně prožívala, první set ztratila poměrem 22:24, druhý pak jasněji 13:21, bylo z toho tedy stříbro.

Ve čtyřhře Mára s Danem prošli do finále a hráli moc dobře, bohužel po prvním setu trochu polevili v kvalitě a nakonec podlehli Haškovi a Peškovi 21:16 13:21 a 8:21.

Dívčí debl byl pro nás nakonec nejúspěšnější. Klárka s Týnou byly nasazené jako jedničky a beze ztráty setu si došly pro medaile a poháry pro přebornice Prahy. Gratulujeme ke krásnému úspěchu! Podtrhly ho pak ještě bronzové dvojice Agátka-Kristýnka a Verča-Hanička.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři