Badmintonový oddíl

OP U13 na Braníku: Verča s Klárkou zvítězily v deblu

120760390_346846369848222_2065084591087660026_nV neděli 4. října hostil Hamr Braník přebor Prahy do 13 let. V turnaji startovala početná skupina proseckých a dosáhla na jedno vítězství (Klára Gerbelová + Veronika Flusserová v deblu) a celkem jedenáct dalších medailí! Hráče v turnaji vedly trenérky Dita Marešová a Anežka Limanovská.

Výsledky: online

V mixu to byly celkem tři medaile. Napínavé souboje párů s naší účastí ve spodní polovině pavouka přinesly stříbrný úspěch Kláře G. spolu s domácím Nikolou Hortem, kteří obsadili 2. místo, třetí po třísetové semifinálové porážce skončili Verča F. spolu s Kubou Švarcem. Do osmičky to „vespodu“ dotáhli Klárka T. spolu s Tomášem Knytlem a také Jirka Matuška s Gabčou Frühaufovou, kteří dokonce Kláře a Nikymu vzali set. V horní polovině bojovali Štěpánka s Petrem a prošli do semifinále, kde hráli pěkný třísetový souboj s pozdějšími vítězi Osičková-Strejček, škoda nevydařené druhé poloviny třetího setu, kde zkazili, co mohli… jinak byli vyrovnaným a důstojným soupeřem.

Mezi kluky zazářil Petr Bříza, který se probojoval až do finále, když udolal ve třech setech nejprve Knytla, pak po heroickém výkonu také Horta, ale ve finále už neměl síly vzdorovat třetímu hamerskému soupeři Strejčkovi.

Dívčí pavouk byl pro nás malinko úspěšnější, i když ani v něm jsme na zlato nedosáhli. Proti byla Erika Osičková, která nejprve v hezkém zápase semifinále porazila Klárku G. a posléze ve finále také Štěpánku. Holek jsme v pavouku měli celou řadu, docházelo tak k jejich vzájemným soubojům. Nahoře např. Klárka T vyřadila Gabču, následně vypadla s Verčou a ta v semifinále se Štěpánkou… Vespod zase Marika porazila Justýnku ve druhém kole, ale podlehla Klárce G. ve čtvrtfinále. Velký počet a dobré výkony našich hráček jsou příslibem do budoucna, kdy se mohou navzájem „táhnout“ za dalšími úspěchy a pořadí se může klidně otočit…

V deblech kluci získali jeden bronz díky Petrovi a jeho spoluhráči Danovi Peškovi z Astry. Srdnatě ale bojovali i Jirka s Danem Nachtmanem, kteří uhráli jedno kolo a pak dva vyrovnané sety se soupeři z Radotína. V deblu dívek se pak proseckým podařilo dosáhnout na titul přebornic – získaly ho Verča s Klárkou, dodejme ale, že ve všech medailových párech byl alespoň někdo z Proseka. Stříbro brala Klárka T spolu s Andreou Slavíčkovou, bronz pak Štěpánka s domácí Veronikou Berkovou a také Gabča Frühaufová s Týnou Zátkovou.

Všem medailistům moc gratulujeme. Jsme rádi za početnou proseckou účast, bojovné a kvalitní výkony a vzornou reprezentaci oddílu!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři