Badmintonový oddíl

OP U13: ve Vinoři vybojovaly zlato Nikča s Nelou

75625376_3707715935908821_8874866746800996352_nV sobotu 23. listopadu pořádal náš oddíl ve Vinoři oblastní přebor kategorie U13. Pod vedením trenérek Dity Marešové a Anežky Limanovské v něm startovala i celá řada proseckých hráčů. Nejlépe si vedly Nikča Hrabcová a Nela Fenclová, které zvítězily v deblu a vybojovaly si tak postup na MČR v Českém Krumlově. Další hráči ale získali stříbrné či bronzové medaile a ve startovním poli se neztratili.

Výsledky: tournamentsoftware

V turnaji startovali: Nikola Hrabcová, Nela Fenclová, Tereza Šturcová, Veronika Flusserová, Klára Gerbelová, Justýna Bíbová, Marika Ivankova, Klára Tvrdíková, Štěpánka Nýdrlová, Kristýna Zátková, Michal Pihera, Vít Pončík a Petr Bříza.

V mixu se na stříbrnou pozici prodrala Nela s parťákem, když zvládli třísetové semifinále s Pekárkem a Vorlovou, avšak ve finále byli výrazně poraženi Strejčkem a Tománkovou. Do osmičky se ještě dostala Verča s partnerem Bednářem, Marika s partnerem Jiráskem a Petr se Štěpánkou.

Singl chlapců nám příliš nevyšel, když Michal i Vítek vypadli v prvním kole a Petr ve druhém s Jakubem Švarcem. Zato holky byly nejen početnější, ale i o něco úspěšnější. Až do finále se dostala Verča, která zvládla těžké zápasy s Blaziusovou a Houžvíkovou, avšak v souboji o postup podlehla Vorlové. V osmičce byla i Klára G, která jeden set hezky vzdorovala Turoňové, ale odešla bohužel poražena. Dále pak také Týna, která překvapivě porazila Terku a pak si zahrála o medaili s Vorlovou.

V klučičím deblu se osvědčila spolupráce ze skupiny TCM – Petr s Danem Peškem z Astry po dobrém výkonu porazil pár Stárek-Knytl, vyřadili i Bednáře s Jiráskem a prohráli až v semifinále s pozdějšími vítězi Strejčkem a Švarcem.

To nejlepší na závěr – čtyřhra dívek. Niky a Nela jako turnajové jedničky nepřipustily pochyby a došly si pro postup. Náročné to pro ně bylo v semifinále proti Štěpánce a Klárce T, ty po prohře berou alespoň bronzové medaile. Ve finále N+N přehrály dvojici Palánová-Vorlová. Z druhé strany pavouka vyválčila bronzovou medaili ještě Verča spolu s Houžvíkovou z Astry.

K početným a úspěšným dívkám v této kategorii budeme potřebovat více chlapců, tak doufejme, že se brzy „pochlapí“ někdo další vedle těch, kteří ve Vinoři byli.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři