Badmintonový oddíl

OP U17 na Braníku: zlatý hat-trick Adama a sedm medailí

WhatsApp Image 2020-10-05 at 09.42.53V neděli 4. října se na Hamru v Braníku hrál oblastní přebor kategorie U17. Naše hráče v turnaji vedl trenér Vítek Šeďa, prosecká výprava zaznamenala krásný výsledek v podobě sedmi medailí. Tři měly zlatou hodnotu a podepsal je Adam Šulc – výhrou v singlu, v mixu s Kateřinou Koliášovou a v deblu s Pepou Rákosníkem.

Výsledky: online

V mixu získala medaili Kája Nachtmanová, když spolu s Tomášem Bláhou prošli do semifinále a v něm na tři sety podlehli Hurtíkovi a Bílkové. Bronz mají také Ivča Treperová s Petrem Krejčím, kteří jako turnajové dvojky prošli do semifinále proti Adamovi s Kačkou K., ti předtím po třech setech vyřadili Verču Tvrdíkovou a jejího partnera Jáchyma Gerginova. Adam s Kačkou potvrdili pozici favoritů a vyhráli nejen semifinále, ale i celý turnaj.

Singl byl pro Adama „zkouškou formy“ a soupeři se ho nezalekli, naopak – sehrál pět velmi dobrých zápasů. Postupně si poradil s Vondrákem, Hurtíkem, Urbanem, Gerginovem a Bláhou a mohl se radovat z druhého titulu přeborníka. Z našich dalších hráčů neměl daleko k medaili Petr, avšak ve čtvrtfinále podlehl svému jmenovci Petru Hnilicovi. Dívčí singl nám přinesl „krvák“ v podobě třísetové bitvy Káji a Vandy Sedláčkové, úspěšnější byla Vanda. Ta pak následně v semifinále svedla podobnou, avšak již neúspěšnou bitvu s Eliškou Bílkovou a brala tak bronzovou medaili. Naše další želízka v ohni Gabču a Ivču vyřadila postupně Kačka Koliášová a zůstaly tak bez medaile.

Tu nám nepřinesl ani dívčí debl, když turnajové dvojky Kája s Naty podlehly ve třech setech pozdějším trochu překvapivým vítězkám Bílkové a Králíčkové. Vanda s Ivčou „schytaly“ pro změnu turnajové jedničky a dvojici Hejduková-Šilhavá podlehly 20:22 a 16:21.

Kluci medailovou bilanci vylepšili: Petr s Jirkou Zlatníkem prošel přes čtvrtfinálové drama s párem Urban-Havránek do semifinále, o bronzu rozhodla těsná porážka dvojicí Gerginov-Schinko. Adam spojil síly s Pepou Rákosníkem a byla z toho výhra, kterou v prvních zápasech řídil hlavně zkušenější Adam, ale ve finále se skvělým výkonem přidal i Pepa a byl z toho výsledek 21:17 a 21:9 s již zmíněnou dvojicí Gerginov-Schinko.

Gratulace patří všem našim medailistům, dobře obsazený turnaj nám také nabídl mnoho postřehů, na čem budeme pracovat v období zbývajícím do mistrovství ČR této věkové kategorie.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři