Badmintonový oddíl

Přebor Prahy U19: Adam vítězí v mixu, Šárka ve dvouhře

45337299364_e0cb620d3a_oV sobotu 1. prosince se konal ve Vinoři oblastní přebor kategorie U19. Pod vedením trenéra Tomáše Parkána se ho zúčastnili Šárka Vlášková, Adam Šulc a Vašek Obhlídal. Úspěšný turnaj nám přinesl dvě zlaté medaile a tedy i postupy na mistrovství ČR juniorů, které se koná o víkendu 15.-16. prosince v Praze.

Výsledky: online

Do mixu zasáhl pouze Adam, a to po boku Kláry Šilhavé. V prvním zápase si poradili s nasazeným párem Patera-Vyšehradský ve dvou setech. Následovala v těsných koncovkách uhraná výhra nad reprezentačními kolegy Erhartem a Staňkovou. A po dobrém výkonu zvládli Adam s Klárou i finále, když přehráli dvojici Fürst-Johnová. Gratulace k postupu na juniorské mistrovství pro pár věkem stále ještě spadající do kategorie U15!

V singlu kluků Vašek vypadl hned v prvním zápase proti Jáchymu Brázdovi. Šárka hrála pouze dvouhru a potvrdila pozici nasazené jedničky. Nejprve si poradila s Annou Vyšehradskou, zvládla i zápas s Karolínou Hejdukovou a ve finále přehrála Valentýnu Sonnkovou. Vítězství znamená postup na MČR a možnost startovat ve všech třech disciplínách.

Do čtyřhry zasáhl Vašek po boku Vojty Bízka a hráli lépe než na přeboru U17 – po hladké výhře nad dvojicí Mareš-Mašín si poradili i s nasazenými trojkami Fürstem a Nejedlým. Až v semifinále dostali školu rychlého deblu od páru Sebera-Waller. Celkově tedy bronzová medaile pro Vaška.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři