Badmintonový oddíl

Serbian U17 a Youth International: stříbrná medaile pro Agátku

srbskoOd čtvrtka 24.6. do neděle 27.6. probíhal ve městě Novi Sad v Srbsku turnaj Serbian Youth International (pro kategorie U9, U11, U13, U15) a Serbian U17 International (kategorie U17).
Na turnaji se sešla velmi pěkná konkurence cca 180 hráčů z 18 zemí z celé Evropy i dalších zajímavých destinací (například Arménie, Izrael).

Výsledky: U17 International | Turnaj U11-U15

Čtěte reportáž Tomáše Maixnera:

Za tým SK Prosek Praha se zúčastnily hráčky Ivana Treperová, Amélie Maixnerová a Agáta Maixnerová.
Daleká cesta, dlouhé čekání na maďarsko – srbských hranicích (někdo až 2 hodiny), úmorné horko (v noci teplota neklesla první dny pod 30 stupňů), nápisy v azbuce, volně pobíhající vlčáci v okolí a řada dalších věcí – to vše udělalo z akce mimořádný zážitek.

Ivča nastupovala v kategorii U17. V singlu v prvním kole po zodpovědném a soustředěném výkonu nedala šanci domácí hráčce Mase Aleksic, ve druhém kole nad její síly byla Johanka Ivanovičová ze Slovenska.
V mixu s Markem Čepelou z Astry měli v prvním kole volný los. Ve druhém kole na ně čekali soupeři ze Slovinska Trobec, Blazina, kteří předtím vyřadili český pár Vrbka, Koliášová. Ivča s Markem odehráli výborný první set, který zvládli v koncovce, v dalších dvou srdnatě vzdorovali, ale nakonec odešli poraženi 26:24, 11:21 a 15:21.

Ami v kategorii U15 v základní skupině porazila vysokou bouřlivě se povzbuzující Rumunku Irinu Dariu Gherasim 21:10, 20:22, 21:14 a vrátila jí tak rok a půl starou porážku z Maďarska. Výhrou na dva sety nad Polkou Julii Ziolou si pohlídala postup ze skupiny. V osmifinále již nestačila na starší soupeřku z Bulharska a podlehla ji ve třech setech. Náhodný výběr párových partnerů stačil pouze na jedno vyhrané kolo v mixu.

V kategorii U11 Agi po rozpačitém a nervozním prvním singlu se rozehrála k pěkným výkonům. V singlu na své soupeřky z Maďarska a Srbska ještě nestačila, ale vynahradila si to v deblu, který hrála s Amálií Vlad z Rumunska. Vytvořily nejvíce se usmívající a povzbuzující tým, dvakrát vyhrály a podlehly pouze pozdějším vítězkám z Maďarska 20:22 a 19:21 a získaly tím ke své velké radosti stříbrné medaile.

Hlavně v těch starších kategoriích byly vidět skutečně špičkové juniorské zápasy. Pro naše hráčky to byla zajímavá zkušenost a další motivace ke zlepšení badmintonových dovedností.
Zajímavostí byla početná výprava z Turecka, kdy jejich technická hra a přístup k přípravě a pak vlastním zápasům, byla důkazem toho, jak na vzestupu je badminton v této zemi.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři