Badmintonový oddíl

Slovak Youth U17 + U13: dvakrát bronzový víkend v Trenčíně

tucPo týdnu opět vzhůru do Trenčína na mezinárodní turnaje – BEC U17 a turnaj kategorie U13 přinesl proseckým barvám další pěkné úspěchy. Mezi sedmnáctkami zabodovala Kája Nachtmanová, která získala bronzovou medaili za dívčí debl. Mezi třináctiletými pak Kryštof Coufal a Filip Titěra prošli také ke 3. místo ve čtyřhře kluků.

Pod vedením trenéra Tomáše Krajči a za vydatné pomoci Jiřího Krále u kategorie U17 v turnaji startovali – Adam Šulc a Kája Nachtmanová mezi sedmnáctiletými a v kategorii U13 pak Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Kryštof Coufal a Filip Titěra.

Výsledky: circuit U17 | turnaj U13

U17: Kája uspěla v deblu s Tinou Kozempelovou

Ve smíšené čtyřhře Adam s Klárou Šilhavou hned v prvním kole podlehli polské dvojici Krawczyk-Gajda, která nabídla sehranější a deblovější pojetí. Nutno dodat, že to pak Poláci dotáhli až ke 2. místu. Kája s Danem Dvořákem měli los o něco příznivější, v prvním kole porazili slovinskou dvojici Lenarčič-Jordan. Ve druhém po třech setech podlehli polskému páru Golas-Wojczik.

Singl hrála jen Kája, měla volné první kolo, ale ve druhém ji přehrála domácí reprezentantka Michaela Telehaničová, zejména díky rychlejšímu pohybu a přístupu k míčku.

Adamovi se nevydařila ani druhá disciplína, debl s Vráťou Erhartem znamenal prohru po třech setech s dvojicí Gorniak-Heinke, později bronzoví hráči z Polska si nechali vzít první set, ale pak už si postup pohlídali.

WhatsApp Image 2019-11-18 at 11.41.49

Kája měla v deblu nejprve trochu štěstí, když díky volnému losu a skreči zraněné Sofie Slosiarikové se dostala bez boje až do čtvrtfinále. V něm pak čekal domácí pár Kadlecová-Výbochová, ten se podařilo přehrát poměrem 21:14 a 21:17, a první medaile z turnaje BEC U17 pro Káju byla rázem na světě! Její hodnotu určilo nedělní semifinále, v něm po třech setech Kája s Tinkou podlehly polskému páru Czuchra-Piwowar. Gratulace k třetímu místu a pěkným bodům do evropského žebříčku!

U13: sbírání zkušeností a pěkné výsledky proseckého čtyřlístku

Turnaj U13 byl další velkou cestou pro mezinárodní zkušenosti a konfrontaci pro čtyřlístek hráčů, kteří už byli i v Záhřebu na mládežnickém turnaji U13 a U11. Trenčínský turnaj byl rozhodně lépe časově navržen i zorganizován a přinesl také dílčí úspěchy a hlavně spoustu poznatků pro další přípravu. Následovat bude také analýza videa a hráči zapojí řadu prvků do svého tréninkového procesu, aby příště mohli být i na této úrovni ještě konkurenceschopnější a úspěšnější.

Smíšená čtyřhra hraná pavoukem přinesla jen jeden zápas Kryštofovi a Ami, kteří sice byli nasazení jako dvojky, ale podlehli na tři sety maďarské dvojici Palovics-Doroszmai. Filip se Štěpánkou prošli až do čtvrtfinále, když si poradili se slovenskými páry Brodzianský-Lachová a Diro-Klačanská, silný maďarský pár Mesterházy-Szabo je ale zastavil mezi osmi nejlepšími.

V singlech bylo velkým povzbuzením, že se všichni naši hráči probojovali ze skupin – ty byly většinou po 4 hráčích a postupovali dva. Štěpánka z druhého místa, když podlehla větší a silnější Maďarce Szabo, Ami z prvního místa po výhrách nad 4 slovenskými hráčkami, Kryštof také z prvního místa i díky vybojované a cenné výhře nad Tadeášem Direm, a Filip z druhého místa při prohře se slovenskou žebříčkovou dvojkou Erikem Hajdu.

V pavouku už byla každá výhra velmi cenná. Kryštof bohužel podlehl rychlejšímu a obdobně šikovnému Maďarovi jménem Huba Koncz-Gergátz. Filip vyzval Tadeáše Dira, vyhrál první set, pak ale jeho hra šla dolů a z postupu se radoval domácí borec. Štěpánka hrála s o dvě hlavy vyšší Petronelou Václavíkovou, ačkoliv v dílčích výměnách ji hodně trápila, od výhry byla daleko. A tak jen Ami se podívala do čtvrtfinále, když po vyrovnaném boji porazila Lívii Klačanskou, v osmičce statečně bojovala, ale neměla šanci proti suverénce turnaje Báře Bursové.

Holčičí debl pro nás mohl dopadnout malinko lépe. Štěpa s Ami porazily sehraný a dobře hrající pár z Dolného Kubína Lachová-Osadská 21:17 a 22:20; soupeřky vedle deblového pojetí lze pochválit i za velmi synchronizovanou a sehranou tleskací podporu z publika ;-) Nad síly našich byl pár Baumannová-Václavíková, ale holky si zápas doslova prohrály samy, zejména pěti chybami v řadě na konci druhého setu. Velká škoda, dvakrát 19:21.

Prapor tedy drželi kluci, kteří nejprve vyřadili domácí pár Kuzica-Matz, posléze i maďarskou dvojici Agai-Palovics a v semifinále dali zabrat favoritům Andreji Suchému a Adamu Srncovi, 9:21 25:23 a 10:21; cenný zisk jednoho setu a hlavně nebojácná hra jsou vizitkou našeho bronzového páru.

Vedle turnajového programu jsme stihli i večerní procházku pěkným historickým centrem Trenčína, bohužel nestihli procházku hradem, který byl již zavřený ;-) a dva dny strávené ve slovenském „hlavním městě badmintonu“ (alespoň pro měsíc listopad) si bezvadně užili. Velký dík patří rodičům hráčů za organizaci cesty, ubytování a všestrannou podporu během celého turnaje. Jen tak dál.

74915063_2414370888804064_4467461738182213632_n

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři