bertamisa

Vynikajícího úspěchu dosáhly na mezinárodním mistrovství Slovinska Míša Zelinková a Berta Ausbergerová. Prosecké hráčky společně ve čtyřhře došly až do semifinále a v turnaji evropského juniorského okruhu se mohou radovat z bronzových medailí ve čtyřhře dívek!

Se svými dojmy z vydařeného turnaje se holky svěřily v reportáži téměř okamžitě po překročení hranice na cestě zpět do ČR. Čtěte dojmy Míši a Berty:

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Míša o dvouhře: byla znát nejistota úderů

„Na turnaji jsem nehrála mixa, takže jsem v patek odpoledne nastupovala rovnou na singla. Los mi přidělil do prvního kola Italku Maru Punter. První set jsem vyhrála poměrem 21:19. Ve druhém setu jsem celou dobu prohrávala, dotáhla jsem ale na 20:20. Dvě nevydařené výměny ale znamenaly výsledek 20:22 pro soupeřku. Třetí set už se naštěstí vyvíjel v můj prospěch, i když jsem se ještě trochu trápila za stavu 20:15, když jsem Italce povolila ještě další tři body. Zvítězila jsem tedy 21:18, ale mohla jsem vyhrát mnohem snadněji, zbytečně jsem si to zkomplikovala:-).

V sobotu mě čekala známá soupeřka Petra Polanc ze Slovinska. V prvním setu jsem dokázala stáhnout náskok sedmi bodů a vypracovala jsem se k setbolu na 20:19. Soupeřka bohužel dokázala srovnat a otočit na 22:20. Ve druhém setu jsem ji v dlouhých výměnách přehrávala, už jsem ale nedokázala volit správné údery a prohrála jsem 21:13. Prohra mě velmi mrzí, protože vím, že na soupeřku mám. Byla znát nejistota úderů kvůli pauze po zranění, ale to tréninkem srovnám.

Berta o mixu a dvouhře: cítila jsem se unaveně

V patek se začínalo jako vždy mixem. Já jsem se dala dohromady s Jirkou Burešem. První kolo jsme hráli proti Dominiku Dokovi a Lucije Trgovac a podlehli jsme ve dvou setech. Hlavně první set jsme hodně kazili a nebyli jsme schopni zklidnit hru. Což v tomto zápase bohužel rozhodlo. Mix jsem brala trochu jako sžití se s halou a s míčky. Nejvíce jsem se těšila na singla a debla s Mišou.

Singl se mi bohužel nehrál tentokrát moc dobře. V prvním kole jsem na tři sety porazila Carinu Meinke. První set jsem prohrála vlastními chybami a uspěchanou hrou. Pak jsem dokázala zrychlit na nohách a zklidnila jsem se. Druhý a třetí set jsem získala bez problémů a mohla se těšit na sobotní utkání proti Lise Iversen. V prvním setu jsem se hodně hledalam nebyla jsem schopna hrát svoji hru. Ale dokázala jsem první set vyhrát. V druhém setu jsem v koncovce udělala několik zbytečných chyb a prohrála jsem. Do třetího setu jsem šla hodně unavená. Měla jsem těžké nohy a cítila se velmi slabá. I tak jsem se ale dostala k několika mečbolům, které jsem ale bohužel neproměnila. Ve třetím setu jsem prohrála 25:23, když jsem dala z jasné smeče půlmetrový aut. (Jako by se mi to už někdy stalo :D). Na tomto turnaji jsem si svou singlovou formu nevybrala. Necítila jsem se moc dobře, ale spíše unaveně. Naštěstí jsem se dala dohromady a společně s Míšou jsme dosáhly na naší první medaili z circuitu.

Holky společně o deblu: na kurtu jsme se povzbuzovaly

Prvního debla jsme hrály v pátek proti holkám ze Slovenska Katce Vargové a Zuzce Pálkové (jsou to úřadující mistryně Slovenska v dospělých!). V prvním setu jsme se s na kurtu trochu hledaly a nebyly jsme schopné zakončit. Další dva sety už ale byly naše, smeče nám padaly tam, kam jsme chtělym a bez potíží jsme zápas dotáhly do konce.

V sobotu po obědě jsme nastoupili proti soupeřkám z Itálie. Od začátku zápasu jsme měly problémy vynutit si útok, kazily jsme podání, příjem. V koncovce třetího setu jsme naštěstí dokázaly zabrat a urvat vítězství 25:23 zakončením Bertinou haluzí na síti.

Věděly jsme, že v dalším zápase musíme hrát mnohem důsledněji, být rychlejší a trpělivější. S tímto jsme do dalšího zápasu také nastoupily a vyplatilo se. Na kurtu jsme byly mnohem sebevědomější než předtím, povzbuzovaly jsme se a dokázaly jsme porazit slovinské nasazené čtyřky ve dvou setech 21:18 a 21:17! Měly jsme obrovskou radost a těšily jsme se na večerní semifinále.

V něm nám ale bohužel soupeřky z Turecka a nasazené jedničky Kader Inal a Fatma Nur Yavuz nedaly nejmenší šanci. Byly rychlejší, dokonale pokrývaly celý kurt při obraně, více se tlačily na síť a nedovolily nám se dostat do útoku. Zápas jsme si ale i tak užily, i když to znamenalo porážku 21:10 a 21:8.

Závěrečné hodnocení: první medaile z circuitu, ale určite ne poslední!

Celý turnaj byl hezky připraven, i když příjezd na něj se nám změnil v lehce hororovou bojovku, když jsme ještě ve čtvrtek v deset hodin večer hledali po horách a v úplné mlze naše ubytování.

S Bertou je to naše první medaile z circuitu a určitě ne poslední:-).