vanocniturnajV naší domácí tělocvičně na Proseku proběhl v neděli 13. prosince předvánoční turnaj pro hráče ze skupin přípravky a členy badmintonové školy Letňany. Za účasti 33 dětí se soutěžilo ve třech věkových kategoriích, celkovými vítězi se stali Klárka Tvrdíková, Honza Solar a Zuzka Švandová.

Prohlédněte si: fotografie a výsledky z turnaje

Nejmladší: mezi ročníky 2007-9 předčily holky kluky

van1Celkem 11 účastníků měla kategorie nejmladších, která hrála své zápasy na polovinu kurtu a se sníženou sítí. Hráči a hráčky ročníků narození 2007-2009 ukázaly velkou bojovnost a také, že se od září leccos naučili, podáním počínaje a občas i tvrdou smečí nekonče 😉

Vítězkami obou základních skupin po 5, respektive 6 účastnících se staly dívky. Tu první vyhrála se ztrátou jediného setu proti kamarádce Bětce Klárka Tvrdíková. Ve druhé pak čtyřem klukům vítězství vyfoukla jediná z dívek, Štěpánka Nýdrlová, která také ztratila jeden jediný set (s Petrem Procházkou). Ve finále se z dvousetové výhry radovala o poznání zkušenější Klárka, ale Štěpánka může být po třech měsících badmintonového tréninku se stříbrnou medailí více než spokojena. O třetí místo si to rozdali kluci z Letňan, a Dan Voráček předčil ve dvou setech Petra Procházku.

Mladší: nejpočetnější kategorii vyhrál Honza Solar

van2Celkem 16 účastníků měla dobře obsazená prostřední kategorie ročníků narození 2005 a 2006. Hráči nejprve soutěžili ve čtyřčlenných základních skupinách, první dva pak postupovali do pavouka o první místo. Ze skupiny A se prosadili z prvního místa Honza Solar a z druhého pak Kryštof Kroulík, oba s bilancí čtyř vyhraných setů.

Skupina B byla hodně napínavá. Všechny své zápasy vyhrál Filip Hroch a postoupil z prvního místa, ostatní tři hráči ale měli shodně po dvou vyhraných setech a o postupu tak muselo rozhodnout skóre. To hrálo ve prospěch nakonec druhého Ondry Klimoviče, třetí skončil Petr Pihera a o pár bodů čtvrtá Soňa Hubková.

To ve skupině C byla situace jednoznačná. Všechny své zápasy vyhrál Jirka Zlatník, ze druhého místa spolu s ním postoupila Patricie Pszczólková se čtyřmi získanými sety. A podobně tomu bylo i v déčku, kde suverénně vyhrála Nikča Krubnerová, na druhém místě se pak umístila Nelča Nováková.

Ve čtvrtfinále si Honza poradil s Nelou, Jirka přesvědčivě zdolal Ondru, Kryštof překvapil vítězku čtvrté skupiny Nikču a Patricie si vydřela po náročných třech setech postup proti Filipovi. V semifinále v prestižním duelu Honzy s Jirkou se prosadil Honza, ve druhém setu ale až výsledkem 15:14. Hodně unavená Patricie ve druhém semifinále podlehla Kryštofovi, ale ani tentokrát nedala svou kůži zadarmo. V zápasu o třetí místo pak podlehla Jirkovi. A ve finále se Honza prosadil k turnajovému vítězství, které oslavil pořádným během a kličkovanou přes celou tělocvičnu 😉

Starší: z výhry se radovala Zuzka Švandová

van3V kategorii starších (vesměs ročníky 2001-2003) startovalo celkem 6 hráčů a hráček. Ti tak hráli v jedné skupině systémem každý s každým. Turnaj přinesl následující pořadí:

1. Zuzka Švandová
2. Majda Strnadová
3. Tomáš Tůma
4. Aneta Makovská
5. Kája Vítková
6. Vanda Sedláčková

Celý turnaj proběhl na čtyřech kurtech bez problémů a věříme, že si všichni v předvánočním čase hezky zahráli, zasoutěžili a odpoledne s badmintonem si užili.