72707526_441646436487303_9119907876716937216_nV Českém Krumlově se o víkendu 19.-20. října konal tradiční turnaj Badminton Czech Talent – regionální výběry věkové kategorie U11. Pod vedením trenérek Anežky Limanovské a Kačky Tomáškové startoval v turnaji také výběr Prahy – a stejně jako v předchozích letech se mu podařilo v turnaji zvítězit! Členy vítězného družstva byli i tři prosečtí hráči: Štěpánka Nýdrlová, Klárka Tvrdíková a Petr Bříza. Vedle nich pak dále Dan Pešek z Astry a Jan Bednář a Jana Hnilicová z Radotína.

8. Jižní Čechy „B“

Jsme moc rádi za úspěch pro naše hráče i trenérku Anežku, která se podílí také na přípravě této tréninkové skupiny v rámci pražského regionálního centra mládeže.

V neděli se v Českém Krumlově konal individuální turnaj. V něm se z Prahy prosadil k medailové příčce pouze 3. místem Dan Pešek, Štěpánka i Petr obsadili 7. místo, Klárka skončila na krásné 5. příčce.

Na jedné straně úskalí švýcarského systému, na druhé jednoduchá matematika: k výhře v turnaji musím porazit všechny soupeře; a to je do budoucna náš cíl – se správnými návyky, kondiční, technickou i taktickou připraveností. Základ v šikovných dětech, které badminton baví, je tím, co motivuje všechny lidi kolem, aby dali jejich trénování maximum; a pak se mohou „dít věci“. Držme našim talentům palce do dalších let a těšme se na jejich účast a výkony ve výběrech do 13 či 15 let a turnajích vyšších věkových kategorií.