V sobotu 16. prosince hostila sportovní hala města Plzeň utkání druhého kola 1. ligy. Ve skupině zápas nastoupily týmy SK Prosek Praha A i B. Áčko vybojovalo dvě cenná vítězství, béčko navázalo bilancí jedné remízy a jedné porážky. Za oba týmy nastoupila řada našich juniorů a vedli si v dospělé soutěži více než zdárně.

SK Prosek Praha A pod vedením kapitána Václava Podivína nastoupil v sestavě Ivana Treperová, Amélie Maixnerová, Jan Vorlík, Jaroslav Chlubna, Vojtěch Poříz, Lukáš Thor a Filip Titěra.

SK Prosek Praha B s kapitánem Miloslavem Beznoskou hrál v sestavě Natálie Stará, Vanda Sedláčková, Tomáš Krajča, Marek Schumpeter, Kryštof Coufal a Petr Bříza.

Výsledky ligového kola

A-tým v úvodním velmi vyrovnaném utkání dokázal porazit SK Hamr poměrem 5:3. Hned na začátku to bylo drama – prohraný mix 20:22 ve třetím setu, vyhraný debl Jardy s Honzou 24:22 ve třetím setu. A druhá čtyřhra zašla ještě dál, když hamerští Macák a Strejček porazili Lukáše s Filipem v rozhodující sadě 25:23… Naštěstí jsme se mohli opřít o všechny body ze singlů, a tak celkově dopadlo utkání cennou výhrou 5:3.

V druhém utkání áčko porazilo s plným bodovým ziskem BK TU v Liberci. Jediný bod soupeři získali v deblu Zahrádka s Rázlem, Jarda právě Kubu Zahrádku porazil i na jedničce ve vyrovnaném singlu. Celkové skóre 7:1 znamená přínos čtyř bodů do ligové tabulky.

Béčku chybělo množství zraněných nebo nemocných hráčů. Přesto ubojovalo remízu s pražským konkurentem Astrou ZM. Při ní jsme mohli litovat prohranho mixu či nevydařených singlů číslo 2 a 3. Naše body uhráli Vanda v náročném singlu s Kobylákovou, holky v deblu, Marek, který na jedničce porazil Malého, a Kryštof s Petrem ve druhém deblu.

Proti BA Plzeň B jsme bohužel nedokázali uhrát více než porážku 2:6. Při ní uhrála svůj singl Vanda a spolu s Natkou zvládly i třísetový debl. Mladí kluci hráli hezky proti zkušeným soupeřům, Kryštof uhrál i přes vyčerpání po nemoci 15 a 16 bodů s Viktorou, Petr držel krok s Jiřím Loudou. Tomášovi bohužel nevyšla třetí dvouhra proti Ratajovi a neuhráli jsme ani žádnou jinou další párovku.

V tabulce po druhém kole základní části se SK Prosek Praha A posunul na čtvrté místo se ziskem 10 bodů a bude se snažit nadále držet v popředí západní skupiny 1. ligy. SK Prosek Praha B je nyní na sedmé příčce z devíti týmů se ziskem 5 bodů, stejně jako 6. Zahradní Město. Liga je nyní v polovině, pokračovat bude v neděli 7. ledna, a to domácím kolem na půdě BB Areny v Letňanech.