O víkendu 2.-3. prosince hostil Český Krumlov mistrovství ČR kategorie do 17 let. Nechyběla ani početná skupina proseckých hráčů, kteří vybojovali hned dva tituly: Amélie Maixnerová spolu s Filipem Titěrou v mixu a Lukáš Thor po boku Michaela Havlíčka v deblu. Skvělou bilanci doplnily ještě dvě stříbrné a jedna bronzová medaile.

výsledky turnaje

fotografie od Karla Kotyzy

V turnaji nastoupili Petr Bříza, Kryštof Coufal, Veronika Flusserová, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Lukáš Thor a Filip Titěra, o koučování se starali Vít Šeďa a Tomáš Krajča.

Začít tentokrát nelze jinak, než sněhovou kalamitou, která zasáhla ČR právě ve dny konání turnaje. Za vyhlášeného kalamitního stavu jsme do Českého Krumlova jeli čtyři hodiny „blizardem“ a byli ještě rádi za dobrou cestu. K tradičním činnostem na turnaji pak přibylo radostné vykopávání aut z bezmála půlmetrové závěje a oprávněné starosti o průběh (odložený start byl nakonec jedinou komplikací, proud nešel v jiné části města a střecha haly nápor také vydržela). Z druhé strany, už tak krásné město bylo pod příkrovem sněhu ještě krásnější a alespoň budeme mít zase po čase na co vzpomínat…

Turnaj začal odložením prvních kol kvůli pozdě příchozím a také přelosováním mixu, kde měli být Filip s Ami prvními nasazenými. Tuto pozici později potvrdili ziskem mistrovského titulu. Další hráči v pavouku tak daleko nedošli. Škoda byla zápasu Gabči s Dinhem proti dvojici Wasylkow-Grznárová a ztraceného náskoku ve třetí sadě. Petr se Štěpánkou hráli hezky mixově a uhráli postup do 16, Havlíček s Fliglovou byli nad jejich síly. Lukáš s Erikou Osičkovou pak prošel do čtvrtfinále a na tři sety podlehl páru Patzák-Grednerová.

Jak bylo řečeno, Filip s Ami dotáhli turnaj k titulu. Po bezproblémových výhrách v prvních kolech zvládli napínavé semifinále s Patzákem a Grednerovou. Také díky tomu, že se dobře umí navzájem povzbudit a držet „hlavou nahoře.“ Ve finále, jako úplně posledním zápase celého turnaje, předvedli svůj nejlepší výkon a přesvědčivě přehráli už trochu unaveného Michaela Havlíčka a Nelu Fliglovou.

Singl kluků byl jednou z nejnabitějších disciplín. Jako první se s ní rozloučil Petr, když podlehl ve vyrovnaném duelu dvou smečařů Kryštofovi Klímovi. Filip po zvládnutém prvním kole dostal rychlý odchod od Lukáše Patzáka. Lukáš a Kryštof shodně došli do čtvrtfinále. Luky podlehl Patzákovi, když nenašel zbraň na jeho dobré křivky a rychlost. Kryštof měl tři mečboly na pozdějšího vítěze Michaela Havlíčka, bohužel však zůstaly neproměněny a prohry 20:22 ve třetím setu tak byla obrovská škoda.

Mezi dívkami postoupila po dvou náročných zápasech do čtvrtfinále Klára, porazila nejprve Kubákovou a pak Malou, v obou případech na tři sety. Kája Kalkušová se stala katem proseckých dívek – v osmičce porazila právě Kláru a v semifinále na tři sety v zajímavém zápase, kde obě hráčky měnily taktiku a reagovaly na hru druhé, bohužel také Ami. Ta se tak musela v singlu spokojit s bronzovou medailí.

V deblu měly velmi špatný los Veva s Gabčou, když hned v prvním kole narazily na pár Kalkušová-Turoňová. Mohly ale uhrát i trochu více bodů. Klára hrála s Luckou Tománkovou a přes dvojici Burdová-Vondráčková prošla do čtvrtfinále, tam už ale nenašly zbraň na konzistentní hru dvojice Fliglová-Mikešová. A čtvrtfinále bylo konečnou stanicí i pro Štěpánku a Terku Grznárovou, avšak po parádním a vyrovnaném zápase, když prohrály na tři sety s dvojicí Ami-Erika. Holky si v neděli zkušeně pohlídaly postup i do finále, v něm skvěle začaly, avšak nakonec prohrály 18:21 ve třetím setu s již zmíněným párem Kalkušová-Turoňová. Velká škoda, ale kvalitní výkon.

Pánský debl byl opět nabitou disciplínou a na řadu zápasů se doopravdy dalo dívat. Platilo to už o prvních kolech, například Petr, který hrál s Jakubem Raškou, vypadl po dlouhém a dramatickém třísetovém boji s dvojicí Martinec-Patzák. Kryštof s Filipem a Lukáš s Michaelem se přes náročné zápasy probojovali do finále. V něm se hrál především skvělý druhý set (Kryštof s Filipem v něm ustáli situaci podání za stavu 29:29 a vyhráli ho nejtěsnějším rozdílem), o něco více sil měli hráči z Brna. Titul pro Lukáše a stříbro pro Kryštofa s Filipem jsou pro nás ale každopádně skvělým výsledkem.

Z Českého Krumlova jsme odjížděli s radostí z vydařeného turnaje, kde naši hráči prodali svou tréninkovou dřinu, uhráli spoustu medailí a prožili krásné badmintonové dny. Před námi je ještě mistrovství kategorie U19, kde se řada našich bude snažit prorazit mezi ještě staršími soupeři, nejsou ale vůbec bez šance. Držíme palce a gratulujeme!