Badmintonový oddíl

Czech U17 International: Ivča je mezinárodní mistryní v mixu!

mezinardV Českém Krumlově se ve dnech 6.-7. prosince konalo mezinárodní mistrovství ČR kategorie do 17 let. Turnaj navazující na domácí MČR a hraný v netradičních dnech pondělí-úterý přinesl našemu oddílu velký úspěch. Ivča Treperová dokázala zvítězit v mixu po boku Ondry Běhounka a navázat tak na úspěch, který loni v Českém Krumlově získal Adam Šulc.

Výsledky: online

V turnaji startovaly Ivana Treperová a Vanda Sedláčková pod vedením trenéra Tomáše Krajči.

Stejně jako loni i letos významně české mezinárodko ovlivnil covid-19. Jinak by na krásně uspořádaný turnaj s koberci, elektronickými počítadly, rozhodčími a dobrým zázemím určitě přijelo více zástupců silných badmintonových zemí. Takto soutěžili především Češi a pak jednotlivci z Polska, Maďarska, Německa či Izraele. I tak to byl zajímavý turnaj, který přinesl řadu překvapení a také radosti našemu klubu.

Naší nejúspěšnější disciplínou se stal mix. Vanda s Adamem Králem z Radotína hrála skvěle, trpělivý styl plný bloků a dobře umístěných míčů do deblových bodů je dostal až do čtvrtfinále, v němž podlehli polské dvojici Kraft-Cybulka na tři sety.

Ivča s Ondrou Běhounkem z Ústí přešla v prvním kole hladce přes dvojici z Izraele, následně přes nasazený pár Srnec-Turoňová a ve čtvrtfinále při výborné kontrole míčů do přední části kurtu i přes dvojici Vrbka-Koliášová. V semifinále čekali mistři ČR z víkendového turnaje Patrik Hrazdíra a Petra Benišová, i s nimi se ale podařilo za žádnou cenu nevyhodit, vyhrát výměny na síti a ovládnout první tři míče. 22:20, 21:14 a bylo tu finále! V něm již zmínění Poláci Mikolaj Kraft – Antonina Cybulka. V prvním setu velká paráda a Ondrovo vystřelené podání soupeře psychicky zdeptalo – 21:10. Ve druhém opačně, nátlaková hra Poláků slavila úspěch, 12:21. Třetí set, vyrovnané skóre v přestávce, ale pak už opět koncert Ivči na síti, zvládnutí prvních míčů a vynucené chyby Poláků – 21:15 a obrovská radost – Ivča s Ondrou se stali mezinárodními mistry ČR!

V singlu Ivča po walkoveru z prvního kola podlehla Gabriele Skorkowské z Polska ve dvou setech. Vanda neměla šťastný los – v prvním kole sice suverénně přehrála Adélu Turoňovou. Ve druhém však čelila pozdější vítězce Petře Maixnerové. Byl z toho ale dobrý zápas, takticky vedený, Vanda uhrála 13 a 19 bodů (nejvíce ze všech Petřiných soupeřek) a za stavu 19:19 ve druhé sadě mohla litovat dvou chyb z křižného kraťasu. Zisk setu by byl ještě lepší, i tak může být ale Vanda hrdá na svou bojovnost a hru.

Debl se holkám tentokrát vydařil méně, po vyhraném prvním kole s dvojicí Hrdinová-Valentová podlehly ve čtvrtfinále Jarošové a Kulhánkové, tedy soupeřkám, které dokázaly o víkendu na MČR udolat. Tentokrát chyběly síly i kvalita.

Ivče patří velká gratulace k úspěchu, který navázal na loňské vítězství Adama a předvedl, že má co nabídnout i v porovnání s reprezentanty své věkové kategorie. Vanda také v domácí a mezinárodní konkurenci obstála a výsledky tak mohou být povzbuzením do další práce a tréninku. Jen tak dál!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři