Badmintonový oddíl

Czech U17 International: Ivča s Vandou bronzové ve čtyřhře

278181494_406810494780221_5512992327062749343_nVe dnech 7.-9. dubna se v Českém Krumlově konal mezinárodní turnaj evropského okruhu Oliver Czech U17 International. Perfektně připraveného a letos opět i silně obsazeného turnaje se zúčastnila také skupina proseckých hráčů. Krásného výsledku dosáhly Vanda Sedláčková a Ivana Treperová, které společně prošly až do semifinále čtyřhry a získaly tak bronzové medaile.

Výsledky: online

Zúčastnili se: Kryštof Coufal, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Vanda Sedláčková, Ivana Treperová a trenér Tomáš Krajča.

Do mixu bohužel pro zranění parťáka Filipa nemohla zasáhnout Ami. Kryštof a Štěpánka vyhráli s přehledem první kolo nad německými soupeři, čímž získali možnost hrát proti Ivče a Adamu Burgetovi, kde zkušenější pár suverénně zvítězil. Pak však podlehli anglické dvojici Lee Jia Bin – Lucy Brierley, i když postupem času si na rychlou a nátlakovou hru soupeřů dokázali zvyknout. Škoda, že se nešlo do třetího setu. Nejlépe se v mixu vedlo Vandě hrající s domácím Patrikem Fucimanem. Přes soupeře ze Slovinska, Irska a českou dvojici Patzák-Tománková se dostali až do čtvrtfinále, kde podlehli pozdějším vítězům Havlíčkovi a Koliášové.

Kryštof bohužel pro převis startovní listiny nedostal šanci hrát singl, a tak do dvouher zasáhly jen holky. Vanda i přes problémy s kotníkem uhrála dvě kola, porazila soupeřky z Itálie a Německa, nestačila na Petru Benišovou. Stejně se vedlo Ivče, která zvládla souboj s Janou Hnilicovou, pak si poradila i s Lisou-Marií Blatter z Německa a podlehla až kvalitní anglické hráčce Brierley. Dvě kola byla super počinem pro Ami, která si hladce poradila s domácí Půlpánovou, následně s drobným zaváháním v druhém setu přehrála Leu Kyselicovou ze Slovenska a pak svedla pěkný souboj s rychlou a nekazící rumunskou hráčkou Muscalu. Konečně Štěpánka v prvním kole porazila německou hráčku Safonovu, pak vyzvala turnajovou dvojku Bursovou. Byl z toho hezký, i když výsledkově neúspěšný zápas, kde Barča dostala ve výměnách hodně zabrat.

V deblu nastoupil Kryštof s Markem Čepelou, schytali ale nejhorší možný los v podobě polského páru Morawski-Podkowinski. Sehraní a v deblových činnostech precizní i rychlí soupeři dovolili klukům jen 8 a 15 bodů, celý turnaj posléze vyhráli.

Nejhezčí výsledek přinesl ženský debl. Hned první kolo postavilo proti sobě Ami a Štěpu; Ami hrající s Eliškou Mikešovou postoupila do druhého kola, v němž hrála dva vyrovnané sety s rakouským párem Dlapka-Thurnherr. Vanda s Ivčou předváděly své dobré deblové výkony, vyřadily v prvním kole nasazené dvojky Stern-Stommel z Německa, poradily si ve třech setech s bojovnými Ukrajinkami Bielobrovchuk-Kosechkina a zvládly i čtvrtfinále proti Erice Osičkové a Lise Blatter. Až v semifinále na dva sety podlehly dvojici Benišová-Ciroková a z Českého Krumlova si tak odvezly bronzové medaile.

Gratulujeme našim úspěšným hráčům a děkujeme též pořadatelům za hezký turnaj.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři