Badmintonový oddíl

GPC U15 v Pardubicích: výhry dívek a Filipův stříbrný den

WhatsApp Image 2021-08-31 at 13.20.40V neděli 30. srpna se v Pardubicích hrál turnaj GPC kategorie U15. Početná skupina hráčů našeho oddílu startovala pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Ve výborně obsazeném turnaji si vedli skvěle, když získali dvě zlaté medaile (Amélie Maixnerová v singlu a spolu se Štěpánkou Nýdrlovou i v deblu) a spoustu dalších cenných kovů.

Výsledky: tournamentsoftware

V turnaji startovali: Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Klára Gerbelová, Gabriela Frühaufová, Kryštof Coufal, Filip Titěra a Petr Bříza.

V mixu získal stříbro Filip s Eliškou Mikešovou, Kryštof s Ami pak bronz. Škoda, že se do soutěže nemohlo dostat více párů.

Singlu kluků dominoval Adam Srnec, bohužel pro Kryštofa ten na něj narazil už ve čtvrtfinále a zůstal tak bez medaile. Aspoň si připsal cennou výhru nad svým jmenovcem Ježkem, který předtím po třech setech vyřadil Petra. Filip dřel a vybojoval těsné výhry – porazil postupně Dana Čadu, Davida Křivku, Šimona Klecera a až ve finále podlehl Adamovi.

V dívčím singlu Gabča podlehla v prvním kole Grednerové. O kolo dál prošla Klára, když zvládla náročný souboj s Hrubou, pak ji čekala v oddílovém souboji Štěpánka, na kterou už nestačila. V horní polovině pavouka si to naše dívky rozdávaly – Štěpa se přes Kubákovou prodrala do semifinále, ale tam podlehla Ami. Ta byla suverénní hráčkou, nepovolila soupeřkám ani set a po finálové výhře 21:7 a 21:7 nad Eliškou Mikešovou zaslouženě brala zlatou medaili.

V deblu byli Kryštof s Filipem nasazení jako jedničky, dostali se do finále, avšak podlehli znovu Adamovi s Vojtou Strejčkem. Filip si tak z Pardubic odvezl tři stříbrné medaile. Petr hrál debla s Danem Peškem z Astry a vypadli už v prvním kole s domácími Ježkem a Hykelem.

Gabča s Klárou sehrály velmi dobrý, avšak v koncovce třetí sady neúspěšný zápas proti Axmanové a Vavrečkové. Ami spojila síly se Štěpánkou a jejich debl si postupně sedal, až si sedl náramně – porazily Hnilicovou a Malou, ve třech setech Grednerovou a Šuhajovou, a ve finále výsledkem 23:21 a 21:17 též Adélku Turoňovou a Elišku Mikešovou. Velká gratulace, zejména útočná hra Štěpánky byla velmi znát ;-)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři