Badmintonový oddíl

Kondiční soustředění 2019: přátelství s kunou a hovory od stolu

DSC_0001Ve dnech 29. června-4. července proběhlo oddílové kondiční soustředění. Jako v minulých letech je hostila chalupa rodiny Krajčovy v Havlíčkově Borové, přilehlé lesy, hřiště, kopečky, zkrátka krajina rodiště Karla Havlíčka a kraje Vysočina.

Prohlédněte si: foto ze soustředění

Za účasti 13 sportovců proběhl náročný program, jenž jsme absolvovali bez zranění, s jediným zdravotním problémem a po většinu času i v dobré náladě a plném nasazení.

Jako vždy rodinnou atmosféru tohoto soustředění podpořilo spaní ve společných prostorách včetně půdy a přeplněných místností, společné vaření a využívání prostor, které nejsou ubytovacím zařízením, a neformální „večerní programy,“ kde v populární hře „Hádej, kdo jsi,“ přišla řada na nejednu „legendu“ proseckého badmintonu-

Denní program zahrnoval ranní rozcvičku, cca 40 minut trvající „aktivační“ tréninkovou jednotku, většinou na blízkém fotbalovém hřišti. Po snídani novinka letošního programu, testování různých dovedností, především z oblasti koordinace, pohyblivosti a stability. Na půlhodinové testování navázala první „velká“ tréninková fáze, typicky zaměřená na rychlost, startovní reakci, rychlostní vytrvalost či odrazovou přípravu. Druhá fáze v odpoledních hodinách se pak soustředila na intervalové běhy či aktivity a zejména pak rozvoj síly kruhovými tréninky. Ani po večeři neměli účastníci úplný klid, závěr denního programu totiž patřil kompenzačnímu cvičení a pečlivému protažení.

Hned po příjezdu letos účastníci absolvovali Iowa-Brace Test, kdy se mohli něco dozvědět o své pohyblivosti a učení novým pohybovým dovednostem. Prvním plnohodnotným dnem byla neděle, kdy jsme si změřili hloubku předklonu, prohnali se skrz atletický žebřík a absolvovali i jeden z nejtěžších tréninků v podobě intervalových koleček u tvrzi Železné Horky.

V pondělí dopoledne následoval tradiční trénink u kostela přímo v Borové, kde jsme si zaběhali kopečky, intervaly kolem hřbitova a ještě v pořádném letním pařáku i zaskákali na švihadle. Odpoledne nás jen lehce zaskočila pořádná bouře, i tak jsme zvládli hodinu a půl trvající trénink s medicinbaly a na půdě se ve dvou skupinách společně protáhli.

Úterní volnější program nebyl o mnoho volnější – dopolední fáze naplno, odpoledne pak fotbálek doplněný ale o celkem tvrdý kruhový trénink, po jeho skončení kompenzace a večer pak posezení u grilu. Středa už zase naplno, starty z různých poloh, cvičení s posilovacími gumami a také TRX a kettlebelly, no a ve čtvrtek pak závěrečné zábavné testování s třemi klacíky a dlouhý běh na okruhu, kde se nelze ztratit (a přesto se zase někdo ztratit dokázal :) ).

Hráči měli dopředu k dispozici program soustředění, znají své výsledky testování a všechny časy, a tedy mohou mít kvalitní podklady pro navazující přípravu v létě 2019. Během července to bude dle připraveného plánu zejména o kondici a oddílovou herní přípravu nastartujeme velkým soustředěním v Kralupech nad Vltavou.

Samotnou atmosféru a zážitky z Havlíčkovy Borové lze jen stěží přiblížit těm, kdo tu nebyli, ale přece pár perliček:
- naši instagramoví šéfové Kuba s Vaškem vytvořili formát rozhovorů od talíře, kdo viděl nebo byl svědkem natáčení, jen tak nezapomene, aneb „kuna zhmotnila sebe samu“… :)
- ostatně klučičí trio a jejich peripetie s faunou na půdě by stály za samostatný článek, ale „stejně se Jirka nejvíc bojí můry“
- Jirkův „slabý den“ zahájily nepublikovatelné zážitky s kunou, pokračovalo nastřelením do obličeje při fotbálku a zakončilo málem vypíchnutí oka při sekání dříví, jsme vlastně rádi, že to přežil
- věřte nebo ne, ale ceduli VOLNO/NEVOLNO jsme na dveře záchodu umístili ještě před uvařením čočky ;-)
- výpravy do Coopu tentokrát nepřinesly novou „Špagetku,“ ale termotašku s „krásnou paní,“ jejíž nákup byl přísně zapovězen velkým kápo Vaškem
- krájení melounu se po loňsku ujal Kuba a zkušenosti z práce v gastronomii využil k nakrájení takzvaných „dřevorubeckých“ dílků, aneb proč se s tím mazat, když může být meloun na tři půlky, že?
- vyzkoušeli jsme také nové odporové padáky, Kubovi byl jeden málo, ale challenge v podobě tří si zkusil s chutí. Díky kameramanovi Vencovi za zaznamenání pamětihodného běhu

Velký dík všem, kdo to s námi letos vydrželi, pomohli nějakou tou zeleninou, ovocem či buchtou, a vůbec se přičinili o úspěšný průběh kondička. Za rok znovu a ještě lépe!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři