Badmintonový oddíl

Kralupy 2018: pojďme si říct, že bylo vedro

DSC_0638Ve dnech 4.-10. srpna se v Kralupech nad Vltavou konalo velké letní soustředění mládeže SK Prosek Praha. Za účasti více než 60 hráčů se podařilo zvládnout náročný tréninkový program pro čtyři věkové a výkonnostní skupiny i nelidská vedra, která v uplynulém týdnu panovala v celé ČR. V duchu okřídleného začátku vět trenérky Romči – pojďme si říct, jaké to tedy letos v Kralupech bylo:

Díky obětavosti a skvělé práci mnoha lidí, spolupráci institucí a podpoře rodin – zkrátka bezvadné. A nakonec i vedro jsme přežili se ctí a elánem.

Prohlédněte si: fotografie ze soustředění

Za bezproblémový průběh soustředění patří dík celému organizačnímu týmu v čele s trenéry a asistenty Romčou, Anežkou, Kačkou, Klárkou, Luckou, Adamem, Bobem, Vojtou a Tomášem. Panu řediteli a lidem z Dvořákova gymnázia, které nás opět ubytovalo v prostorách svých tělocvičen a hudebny. Restauraci U zeleného stromu za víkendové stravování, školní jídelně Dvořákova gymnázia za skvělé (!) snídaně, obědy a večeře během týdne, kralupské badmintonové hale za deset kurtů a zázemí pro naše tréninky, sokolskému atletickému areálu, kde jsme i navzdory přestavbám mohli trénovat. Do sehraného koloběhu sedmi badmintonem nabitých dnů pak patří i úsilí a spolupráce hráčů a jejich rodin.

Velký dík všem!

Zahájení v sobotu 4. srpna obstaralo nastěhování do tělocvičen gymnázia, předání modrých klubových triček účastníkům (letošní model odkazuje k 50. výročí oddílu a věříme, že ho ocení i naši hosté z Lanškrouna, Mostu nebo Vinoře). Účastníci se seznámili s programem a pravidly soustředění i celotýdenní hrou o zlatý péřák; rozdělení do týmů zapracovali na originálních názvech i erbech družstev jako Modré raketky, Zelení hroši, Banáni, Citróni apod.

Pak už došlo na (ne)populární kondiční testy, letos upravené aby více respektovaly testovací baterii ČBaS – ačkoliv ve venkovních podmínkách výkony nejsou zcela poměřitelné s těmi z tělocvičny, bylo hezké sledovat, jak se účastníci postaví k ne úplně běžným disciplínám jako beep test, šestiskok nebo vznosy. Co vše jsme testovali?

- sprint na 60 m
- beep test
- skok do dálky z místa
- šestiskok
- kliky za 1 min
- sedy-lehy za 1 min
- hod 3 kg medicinbalem (mladší 2 kg)
- vznosy (a také zvedání nohou do pravého úhlu na žebřinách)
- výška výskoku
- hloubka předklonu

V celkovém součtu pak nejlépe v jednotlivých kategoriích uspěli:

skupina A:
1. Vašek Palán
2. Venca Podivín
3. Michal Vašátko
nejlepší z dívek 7. Verča Veselá

skupina B:
1. Tomáš Jurča
2. Šimon Pražský
3. Verča Tvrdíková

skupina C:
1. Sebastian Janíček
2. Filip Jurča
3. Ondra Koranda
nejlepší z dívek: 5. Verča Flusserová

skupina D:
1. Filip Hroch
2. Honza Straka
3. Klára Zátková

Večerní program měly na starosti Kačka s Anežkou a připravily týmům opět pestré a aktivní soutěže – přeskakování švihadla, kámen-nůžky-papír, skládání badmintonového puzzle, vtipný slalom s nafukovacím balonkem mezi hlavami, a zejména házecí soutěž na připravený terč – Mickeyho, jehož příprava holkám dala před soustředěním pořádně zabrat ;-)

Od neděle už běžely badmintonové tréninky dle zaběhnutého schématu. Dopoledne i odpoledne začínali mladší v tělocvičně, následovala kondiční fáze na oválu, schodech či hřišti. Pro starší pak program zahrnoval hodinu pomoci s tréninkem mladších, dvě hodiny badmintonu dopoledne, odpoledne pak kombinaci kondice s badmintonovou přípravou. Skupinu A jsme stejně jako loni dělili na singlisty a páraře, a podařilo se zapojit i mnoho hráčů z „béčka“ na základě jejich přístupu k tréninku a motivace.

V neděli došlo na večerní program Adama s Bobem, kteří tentokrát vytáhli soutěž štafet s předáváním míče a sedáním, která vedla k řadě hodně krkolomných zákroků i spoustě vtipných momentů.

Pondělí a na účastníky naplno dolehlo obrovské vedro. I tak jsme se rvali se ctí a dokázali odtrénovat bez kompromisů všechny fáze, a to i ty na schodech. Pomohlo zajištění pitného režimu pro všechny hráče – a věřte, že vod padlo téměř dvojnásobné množství oproti předchozím ročníkům. Druhou fajn změnou bylo rozdělení badmintonového tréninku mladších dětí na dvě poloviny, mezi nimiž se mohli jít zchladit mimo halu a fyzicky i psychicky si odpočinout.

Večer se o zábavu postaral badmintonový kvíz Klárky a Lucky, kde se mohli účastníci například poučit o tom, že členkou našeho oddílu je mezinárodní rozhodčí Michaela Bencová, která pískala finále olympijských her 2016 v Riu, dozvědět se, kolik cm měří Tomáš Krajča (169 ;-) ) a také, že hlavní město Austrálie je… dramatická pauza… Nový Zéland :)

V pondělí pro nás také začala fungovat školní jídelna – a asi všichni jsme byli moc příjemně překvapeni z prostředí, kvality jídla a pozitivního přístupu a ochoty personálu pod dohledem paní Pohlové. Své díky vyjádřily přímo děti v pátek předáním podepsaného „Mickeyho“ – spokojení jsme byli ale všichni.

Úterý bylo dlouho očekávaným odpočinkovým dnem. To znamená, že po dopolední tréninkové fázi jsme se odpoledne vydali na místní koupaliště a užili si trochu slunce, trochu vody a hodně pohody. Večer pak relax doplnila návštěva místního kina a projekce filmu Cesta za králem trollů.

Ve středu jsme se už zase plně soustředili na badminton. Dvě náročné tréninkové fáze, po kterých se ždímala trika, kraťasy a někdy i boty, stovky vypitých vod, doplnil ještě večerní program Tomáše – tradiční kruháč. Deset stanovišť, po kterých cestovaly „rodiny“ hráčů vedené svými kapitány, jsme zvládli v rychlosti a velmi dobré kvalitě.

Čtvrtek a vrcholící únava všech účastníků – starší bojovali s náročnými kombinacemi na útok a obranu, mladší zase s nezvyklými pohyby během Romčiny aerobikové rozcvičky; když ji měli zopakovat sami, ukázalo se, že ji nikdo v paměti neudržel; ale o to víc se snažili při následném přídavku. Večer pak patřil oslavám, že jsme se dočkali šestého dne – v celotáborové soutěži byli jako nejúspěšnější odměněni barevnými míčky i týmovou písničkou:

1. Modrý Rakety
2. Zelení Hroši
3. Rakeťáci
4. Tygři
5. Citróni
6. Justýnka Crew
7. Banáni

Následovalo předání tradičních diplomů, které vystihují občas badmintonové, většinou ale nebadmintonové „projevení“ každého účastníka. Letos jsme udělili následující diplomy:

Bárta Kuba za Ledovou sprchu
Bíbová Justýna za Africký účes
Coufal Kryštof za B2 = benjamínek béčka
Flusserová Jana za Dvojité protržení
Flusserová Verča za Plácačku na mouchy
Gerbelová Klára jako Přeskokmanka
Hrabcová Nikola za Pravěké způsoby stolování
Hroch Filip jako Manažer večeří
Ivankova Maria za Srážku se sloupem
Janíček Seba jako Testovač melounů
Jurča Tomáš jako Statický pašerák
Jurča Filip za (ne)třídění odpadu
Kincl Štěpán za Každodenní sluníčko
Koranda Ondra za Raketovou magiii
Kozempelová Kristina za Neohrožený výskok
Krejčí Petr za „bezpečný došlap“
Kuptíková Gabriela jako Expert na vodní živočichy
Lederer Honza za Detailní gastronomii
Maixnerová Amélie za Důkladné zlití
Mocková Lucka za Největší bednu
Mrázek Pepa za Stolovací pořádek
Mrázek Lukáš za Zatajené tenisky
Nachtmanová Kája za Nečekaný úprk
Nachtman Dan jako Miláček objektivu
Obhlídal Vašek jako Noční hlídka
Orlík Tomáš za Odhánění much na kurtu
Palán Vašek jako Skákací panák
Pávová Naty za Prostřelení Kolouška
Pazderková Nikola jako Objímací objekt
Pihera Michal jako Rozumbrada
Pihera Petr jako Největší jedlík
Podivín Venca za Pilový budíček
Pražský Šimon za Badmintonový multiasking
Rákosník Pepa za Prodlouženou dovolenou
Rieger Jakub jako Módní návrhář
Schumpeter Marek jako Odstřelený nastřelovač
Sedláčková Vanda jako Badmintonový Flash
Šibrava Daniel jako Odborník na smeče
Šnaiberk Jan za Celonoční tetování
Solar Honza jako Lahvový gentleman
Stará Natálie jako Krabí specialistka v síti
Straka Jan jako Mistr etikety
Šturcová Tereza za Palma gang
Šulc Adam za Šulc jump
Treperová Ivana jako Modní policie
Tvrdíková Verča za Průvodce Austrálií
Tvrdíková Klára za Neposedné tkaničky
Vašátko Michal za Jedinečný úhel pohledu
Veselá Verča za Luxusní křivky
Vlášková Šárka za Pekáč knedlíků
Voráček Daniel za Raketový přesčas
Zátka Kryštof jako Jídelní jogín
Zátková Klára jako Přebornice zvířecí říše
Zátková Kristýna za Výstup na Eiffelovku
Zelinková Míša jako Dancing queen
Zlatník Jirka jako Znalec zadků

Tomáš Krajča za Nářadí Bořka stavitele
Romča Čechová za Levitující konvici
Adam Čechura za Výhodné nabídky
Anežka Limanovská za Úžasného Mickeyho
Bob Chalupecký jako Bezchybný promítač
Kačka Tomášková jako Setra v akci
Vojta Dohnal za Foot(d) fetiš
Klárka Viktorinová za jestřábÝ oko

Kolem deváté hodiny se konečně ke slovu dostal „DJ Bob“ a jeho vydařená diskotéka, kde ani vydýchaný vzduch nemohl zabránit v tom, aby si dospělí i děti pořádně užili ty největší pecky (až na Despacito, po jehož puštění ty nejmenší slečny znechuceně opustily místnost ;-) )

Páteční program tak byl pro všechny hodně náročný, ale skupiny A+B i s některými členy „céčka“ a „déčka“ si přesto poradily s aerobikovou rozcvičkou a sestavou Romči i na přemýšlení a udržení míče ve hře náročnými tréninky. Po obědě pak už přišlo na řadu balení a příprava na závěrečný turnaj a volné zápasy. Kolem páté hodiny pak celý program kralupského týdne skončil a hráči se mohli přivítat se svými rodiči a nabití zážitky i dovednostmi se vrátit domů.

Začátek badmintonové přípravy v našem klubu vyšel i navzdory náročným podmínkám. Na soustředění pro všechny navážou dva termíny školičky a přípravného campu pro mladší hráče. Starší čeká soustředění spolu s dospělými v Nové Včelnici a následně také deblové škola zaměřená na nácvik párových disciplín.

Badmintonové léto je v plném proudu, tak s chutí do další přípravy a druhé poloviny sezóny 2018!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři