Badmintonový oddíl

Letní školička a přípravný camp: Letňany ožily badmintonem

skolicka2Ve dnech 20.-24. srpna proběhl druhý týden našeho příměstského tábora – letní školičky určené těm nejmladším nadějím a také novým zájemcům o badminton a přidruženého přípravného campu pro naše hráče žákovských kategorií. Deset náročných tréninkových jednotek doplnila péče trenérského týmu o účastníky během celého dne, pohostinnost rodinného centra a kavárny Knoflík, a stravování v kantýně pana Koudelky.

Prohlédněte si: fotografie ze soustředění

Velký dík za organizátorskou péči patří Anežce Limanovské, tréninky dále vedli Tomáš Krajča, Jiří Nývlt a mnoho šikovných asistentů – Kačka a Petr Krejčovi, Kuba Riegr, Matěj Šeďa, Šárka Vlášková, Kája Nachtmanová.

Celkem třicítka účastníků zaplnila hned sedm kurtů letňanské BB Areny a pracovala na správném badmintonovém pohybu, úderové technice; a užila si samozřejmě i velké množství her pro rozvoj rychlosti, obratnosti a technických základů.

Přípravný camp zaměřil své tréninky na zvládnutí útočných úderů ze zadní části kurtu, hráči se tak učili ze stejného nápřahu správně provést klír, drop, seknuté varianty i smeč. Každému šlo něco více, něco méně, ale představu o správném nápřahu a vedení rakety získali všichni; ať už prostřednictvím desítek minut před velkými zrcadly, či skrz multifeeding a úderové kombinace.

V poslední dny už únava účastníků byla patrná, ale podařilo se program campu oživit – dopolední exhibicí pro naše malé hosty ze ZŠ Burešova, kde své umění předvedli trenéři ve dvou ukázkových setech, a odpoledním turnajem, v němž si každý účastník vybojoval sladkou odměnu a zahrál několik vyrovnaných zápasů.

Naši šikovní žáčci během týdne udělali veliký pokrok a jejich nadšení a zápal do hry nabíjely energií i všechny trenéry. Druhý týden letní školičky jsme si díky tomu užili všichni a už se těšíme na začátek pravidelných tréninků v září!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři