Badmintonový oddíl

MČR družstev juniorů: prosecký tým na 13. místě

74634403_482111079067366_989407070241423360_nX-Arena v Brně Slatině hostila ve dnech 22.-24. listopadu turnaj mistrovství ČR smíšených družstev juniorů do 19 let. Zúčastnil se také tým SK Prosek Praha. Pod vedením trenéra Tomáše Krajči ho tvořili kapitán Václav Palán a dále Václav Obhlídal, Marek Schumpeter, Adam Šulc, Veronika Tvrdíková, Natálie Stará, Karolína Nachtmanová a Ivana Treperová.

V systému šesti tříčlenných skupin jsme měli náročný los. Ve „skupině smrti“ s dvojnásobným obhájcem titulu Polabinami Pardubice a severomoravským celkem Sokol Klimkovice jsme po dvou porážkách obsadili poslední místo a celkově se tak umístili na 13. místě v ČR.

Výsledky: tournamentsoftware

Logistiku náročného zájezdu do Brna jsme zvládli se ctí, když hráči odcestovali vlakem a trenér zařizoval „servisní vozidlo.“ Na místě jsme sledovali probíhající duel Klimkovic a Pardubic – a zvažovali ideál sestavy. Nakonec jsme vsadili na variantu „risk je zisk“ se dvěma tzv. „jistými“ body a třemi možnostmi na zisk. Scénář ale povážlivě naboural už úvodní mix. Vašek P s Ivčou vedli ve třetím setu nad Slívou a Metzovou již 11:3 a pak 16:10, aby přece v infarktové koncovce odešli poraženi. Velká škoda – neblahý začátek ovlivnil sebevědomí celého týmu.

Následně Naty s Verčou nestačily na Petruškovou a Závodnou, a Klimkovice pro sebe získaly i pánský debl, kde Adam s Markem nestačili na pár Slíva M-Slíva D. Čestný bod pro nás získal Vašek P v obtížném singlu proti Brodovi. Ale Adam bohužel nestačil Martinu Slívovi a neprosadily se ani Verča proti Petruškové, ani Kája proti Metzové.

Při daném skóre bylo zjevné, že do pavouka čtvrtfinále by nás posunul jedině zázrak. Společná týmová večeře se ale nesla v optimistickém duchu a ráno byli hráči bojovně a odhodlaně naladěni. Souboj s Pardubicemi, které vyhrály poslední dva šampionáty, pro nás po odevzdání sestav dával naději dokonce na vítězství.

Skvěle tentokrát zahráli Vašek s Ivčou v mixu, když porazili dvojici Adam Ehm – Lucie Krpatová; hra, která nepostrádala emoce, kvalitu v přípravné fázi od Ivči, zakončení a dynamiku od Vaška. Skvělý výsledek! Následně Vašek O. podlehl Marku Aubusovi, takže Pardubice vyrovnaly. Ale hned nato Vašek s Adamem opět přehodili vedení na proseckou stranu, když porazili dvojici Adam Ehm-Petr Janoušek. 2:1 a k překvapení chyběly 2 body. Nepřidaly je Verča s Naty, které sice s Krpatovou a Valentovou ukázaly dobrou hru, ale soupeřky byly prostě rychlejší. Také Marek neuhrál bod proti Michalu Grundovi, hlavně pro množství vlastních chyb.

Poslední naději skýtaly dívčí dvouhry, ani jedna ale nebyla bez šance. Kája si bohužel neporadila s deblovým pojetím Katky Valentové a Pardubice tak získaly čtvrtý bod. Nejmladší člen týmu, Ivča, nám pak ale vylepšila skóre, když po dobré, agresivní hře porazila Apolenu Bártovou.

Zejména na sobotní výkony a výsledek můžeme být hrdí, Pardubice byly jedním z hlavních favoritů a naši podali nebojácné výkony.
Zároveň si z Brna musíme odvézt i poučení. V rámci družstva například to, jak kapitán a nejsilnější hráč ochotně jde hrát kteroukoli disciplínu, jak se rozcvičuje, rozehrává a jakou vyžaduje tato úroveň náročnost na sebe sama – soustředění a kvalitu v každém okamžiku. Při pohledu na hráče, kteří byli silnější než my, pak, jak moc dělá sebevědomí a to, že jdu na kurt porvat se a zvítězit; jak moc nás srážejí vlastní úderové chyby a že v pohybu zkrátka musí být split-step a zrychlení, jinak se vždy jen „vezeme“.
I proto bylo MČR družstev U19 důležitým turnajem, a protože většina týmu bude moci startovat ještě několikrát, věřme, že už příště to bude o mnoho lepší.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři