Usti_deblV pošmourném sobotním ránu si na velmi slušně obsazený otevřený turnaj U17 v Ústí nad Labem našla cestu šestice proseckých hráčů – Vanda Sedláčková, Jana Fluserová, Honza Solar, Šimon Pražský, Jirka Zlatník a Petr Krejčí. V konkurenci silné ekipy domácích hráčů a hráček, silné výpravy z Radotína a řady dalších vybojovali zásluhou Vandy v singlu a Petra s Jirkou v deblu dvě zlaté medaile, čímž jako jediní dokázali narušit zlatou hegemonii domácích. K tomu řada čtvrtfinálových umístění pro naše (až na Petra) hráče kategorie stále ještě U15.

V úvodním početně hojně obsazeném mixu (23 párů) se do čtvrtfinále probojovali Jana s Jirkou a Vanda s Honzou.
Pro Jirku s Janou do něj vedla cesta přes poklidné vítězství nad párem Macháček-Vondrová a podstatně těžší duel s nasazenými Líbalem a Fišerovou rozhodnutý až v těsné koncovce třetí sady. Nasazení liberečtí 3/4 Mrskoš s Malcovou je však už dále k medailím nepustili, tady to bylo malinko „odevzdané“.
Vanda s Honzou zdolali na rozehřátí Vocilku s Trnkovou (výsledek setu 21:0 na této úrovni už zas až tak často k vidění nebývá) a pak svým netradičním pojetím „obráceného“ mixu dokonale zaskočili i nasazené Hoška se Zavadilovou. Stejným pojetím pak ve čtvrtfinále i hodně trápili na tři sety domácí Pálinkáše s Barborou Zimovou, ale výsledná miska vah se nakonec převážila na stranu domácích.
Ti si tak připsali hned dva prosecké mixové skalpy, protože o kolo předtím zdolali Petra s karlovarskou Viki Hoffmanovou. Petr s Viki coby nasazené turnajové dvojky tentokrát zůstali hodně za očekáváním a mdlý výkon na domácí pár prostě stačit nemohl.
Šimon mix nehrál.

Dívčí singl se nesl v duchu parádní jízdy Vandy, která z pozice nenasazené hráčky prošla nezadržitelně v konkurenci 23 hráček až k turnajovému vítězství. Úvodní dva zápasy s libereckou Muzikářovou a domácí nasazenou Šafrovou zvládla Vanda bez větších obtíží. Čtvrtfinále s nasazenou 3/4 mosteckou Fišerovou byl pro naši hráčku podstatně těžší oříšek, ale i ten dvěma zvládnutými koncovkami zvládla. V semifinále čekala na Vandu turnajová jednička, liberecká Klára Malcová. Ta nakonec jako jediná dokázala naší hráčce sebrat set, když Vanda ve druhé polovině druhého setu malinko zbytečně přenechala soupeřce iniciativu, ale v setu třetím se do zápasu dokázala vrátit. Vrátila se ke své trpělivé a přesné hře a svou sokyni takříkajíc uštvala. Z druhé strany pavouka se do finále také tak trochu nečekaně probila další nenasazená hráčka, radotínská Helena Chvalová, finále bylo však už v jednoznačné režii Vandy – 21:11 a 21:11, čímž si coby hráčka stále ještě prvního roku kategorie U15 připsala své premiérové zlato v singlu kategorie U17.
Jana zvládla na úvod po těsně ztraceném prvním setu otočit duel s domácí Zavadilovou, pak si s ní však los trochu zalaškoval, když ji poslal proti své deblové spoluhráčce a kamarádce Chvalové. Dva vyrovnané sety a dvě koncovky si holky rozdělily rovným dílem, ve třetím rozhodujícím setu už jednoznačně dominovala soupeřka.

V singlu si naši kluci mezi 24 hráči shodně připsali po jednom zvládnutém zápase a postupu z předkola do osmfinále, do čtvrfinále se však nepodíval ani jeden. Nejblíže k němu byl Jirka, který na úvod zdolal teplického Langmaiera a v osmifinále zle zatápěl nasazenému 3/4 mosteckému Portovi – první set pro Jirku, další dva však poměrem 20:22 a 22:24 pro soupeře. Kdyby tak Jirka tušil, že to se stran těsných koncovek teprve rozehřívá.
Šimon si pěkně poradil s Kodatem, pak však musel čelit domácí nasazené jedničce Běhounkovi a ten si žádné komplikace nepřipustil.
Do třetice Honza – na úvod zdolal Smutného a v osmifinále sebral set nasazenému 3/4 mosteckému Hoškovi, v dalších dvou se však podstatně větší a silnější soupeř prosadil bez vážnějších potíží razantnějším pojetím a pohlídal si postup.
Petr tak trochu sužovaný zdravotními lapáliemi z průběhu týdne singl vynechal.

V deblu děvčat si los opět zalaškoval – obě naše hráčky poslal hned na úvod proti sobě. Ze vzájemného třísetového duelu vyšla lépe Jana po boku Chvalové než Vanda hrající s Pavlišovou z Křemže. Z následného čtvrtfinále však Janu s Helčou nepustily domácí sestry Zimovy.

Debl chlapců nám pak přinesl druhou zlatou radost. Zasloužili se o ni Petr s Jirkou při svém druhém společném turnajovém startu z pozice nasazených 3/4. Rozjížděli se ztuha a domácí Vajlenta s Kořínkem udolali přes zbytečně zpackanou koncovku setu druhého až ve třech setech. Od druhé poloviny prvního setu semifinále však šel jejich výkon nahoru a bez šance proklouznout do finále zůstali radotínští Král s Kovářem, turnajové dvojky. Finálový duel proti druhé radotínské dvojici Karban-Hnilica byl nefalšovanou bitvou se vším všudy, jak dokumentuje i konečný výsledek úspěšný pro naše kluky – 23:21, 23:25, 25:23. Zápas se lámal v koncovce druhého setu, ve kterém Petr s Jirkou promarnili čtyřbodové vedení 19:15 a za stavu 19:18 následně Petr ještě špatně došlápl a s bolestivou grimasou skončil na podlaze. Po několikaminutovém ošetření však přes naléhání všech odmítl zápas skrečovat a vynutil si pokračování. Nejprve setu druhého, kde s Jirkou čelili setbolu soupeře, pak sami měli tři mečboly, aby se nakonec přeci jen z vyrovnání radoval radotínský pár. Pročež si Petr s ještě větší neústupností vynutil i set třetí, v něm kluci záhy prohrávali 4:10, ale nakonec manko smazali a v koncovce celkově osmý mečbol proti jednomu radotínskému přetavili ve zlato.
Šimon s Honzou si na úvod snadno poradili s párem Vocilka-Smutný, do semifinále a k medailím jim pak chyběl jen malinký krůček, když podlehli nasazenému páru 3/4 Havránek-Líbal 19:21 a 20:22.