Badmintonový oddíl

MČR družstev U19: parádní čtvrté místo pro tým SK Prosek Praha!

20211107_160618 (1)V Dobřanech se konalo od 5. do 7. 11. 2021 Mistrovství České republiky smíšených družstev do 19 let a prosecký tým na něm obsadil famózní 4. místo. Náš juniorský výběr reprezentovali na turnaji: Honza Šnaiberk, Petr Krejčí, Marek Schumpeter, Adam Šulc, Kája Nachtmanová, Vanda Sedláčková, Natka Stará, Verča Tvrdíková a Ivča Treperová. Hráče pak doprovázela trenérská podpora Tomáše Parkána, Míši Zelinkové a Vaška Palána.

Výsledky: online

Třídenní turnaj začal v pátek v poledne pro náš tým nečekanou zprávou, když se k soutěži družstev nedostavil náš první soupeř SK Brno Slatina, a tak se ze základní čtyřčlenné skupiny stala skupina tříčlenná (jediná ze všech 4 skupin). K prvnímu utkání ve skupině jsme se dostali až po třech hodinách, kdy jsme čekali na konečný stav duelu našich ostatních dvou soupeřů v základní části (skupina B) – Sokol Radotín Meteor Praha vs. BA Plzeň 6:1. Právě s výhercem tohoto utkání jsme poté vstoupili do prvních zápasů. Body přinesl Adam na druhém singlu a mixu s Ivčou a Vanda na prvním singlu, čtvrtý výherní bod však chyběl a s Meteorem jsme prohráli 3:4. Pochmurnou náladu z prvního hracího dne zlepšila sobotní výhra ve druhém utkání ve skupině proti BA Plzeň 6:1, což znamenalo postup ze skupiny z druhého místa do vyřazovací části o 1. – 8. místo, kde nám los přiřadil pro čtvrtfinálové utkání výběr pražského Hamru. Velmi kvalitní výkony celého týmu, zejména Vandy na prvním singlu, zařídili výhru 4:2 a postup do nedělního semifinále, ve kterém jsme se utkali s BK TJ Baník Most. I přes mnoho našich sympatických výkonů postoupil do finále Most, překvapivý budoucí vítěz celého turnaje, když náš tým porazil 4:2. Body na naši stranu přinesl Marek s Ivčou v mixu a s Adamem v deblu. V boji o 3. místo jsme narazili na silný brněnský tým FSpS MU. V něm dosáhl na vítězství po skvělém výkonu pouze Adam s Ivčou v mixu. Ostatní body patřily soupeři a s turnajem jsme se rozloučili porážkou 1:4 se ziskem bramborových medailí.

Konečné 4. místo je velkým úspěchem proseckého badmintonu a zároveň povzbuzením do další práce jak hráčů, tak trenérů. Všichni hráči se navzájem podporovali a vytvořili tak výbornou atmosféru pro jednotlivé zápasy.

Na závěr individuální hodnocení

Jsem rád, že Adamovi se velmi úspěšně podařila splnit role tahouna týmu. Jeho stoprocentní nasazení a herní kvalita byla naším základním kamenem. Nad všemi soupeři dokázal uplatnit svou pestrost úderů v rychlé hře a zásadně dominoval ve čtení hry. Pro své další těžké zápasy bude velmi důležité zachovat chladnou hlavu a chytrost pod tlakem herní situace.

Marek se mezi svými soupeři ukázal jako dobrý párař, když stabilně zvládal poziční souboj při prvních třech míčích výměn a mohl tak prodat svou prudkou smeč společně s překvapivým dropem. Prostor na zlepšení bude v rychlosti nohou a práce s raketou v mezihře.

Honzu vnímám poslední dobou jako singlistu. Jeho herní projev ve dvouhře působí od léta mnohem jistěji a vidím velký posun v pohybu po kurtu i ve volbě úderů. Na turnaji předváděl svůj nadstandard a s jeho nebojácnou hrou jsem byl velmi spokojen. K dalšímu badmintonovému rozvoji bude potřeba technický dril jednotlivých úderů.

U Petra bylo mým hlavním cílem zpoza kurtu dohnat ho k maximálnímu fyzickému výkonu. Jeho velkými přednostmi jsou síla a rychlost, které by měl v zápasech více využívat, a to se v semifinále podařilo, až mohlo dojít k dalšímu překvapení turnaje. V budoucí přípravě je třeba podpořit plynulost pohybu a technický dril k eliminaci vlastních nevynucených chyb. Petr je uvnitř velký bojovník, kterého je potřeba občas probudit. Myslím, že dokázal sám sobě, jak obrovský výkon dokáže na kurtě podat.

Natku a Verču si dovolím hodnotit jako pár, jelikož po většinu turnaje hrály společně bok po boku. Holky působí jako sehraný pár s dobrými taktickými návyky. Největším problémem, který jsem spatřoval, byla příliš plochá křivka útoku, která je okamžitou výzvou v deblu pro protiútok soupeřek, kdy ani dobré postavení přední hráčky nemusí stačit k záchraně situace. Nácvik dobré křivky smeče či zapadavosti dropu může posunout jejich hru daleko dopředu.

Jako nejsilnější disciplínu Káji vidím stále dvouhru. Aby však dokázala udržet krok během výměn se svými soupeřkami je potřeba zásadně zapracovat na rychlosti a síle. Jakmile se tuto překážku podaří překonat, otevře se celá hra novým možnostem a radostem.

Vanda zažila ve dvouhrách velmi povedený turnaj. Všechny soupeřky měly velký problém s její rychlostí pohybu a útočnou hrou. Její hru zdobí poměrně malé množství nevynucených chyb, což je základem úspěchu. Kromě toho si také velmi cením její pevné vůle rvát se sebevědomě o každý bod a je úplně jedno, kdo zrovna stojí na druhé straně. V další tréninkové přípravě bych se zaměřil na stejnou přípravu rakety pro jednotlivé údery ve všech rozích, následnou pestrost a uvolněnost.

Ivča předvedla v mixu skvělý výkon. Svoji správně drzou a odvážnou hru na síti opřela o klidné podání. Začátky zápasů byly ale poněkud vlažné a až s průběhem hry se její herní kvalita dostala na maximum. Proto bude důležité jít do příštích zápasů s vyšším nasazením a důvěrou v sama sebe.

Václav Palán

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři