Badmintonový oddíl

MČR U13: 5x finále a 3x zlatá medaile pro náš klub!

WhatsApp Image 2021-11-14 at 14.43.37Ve dnech 13. – 14. 11. nás čekal vrchol a nejočekávanější turnaj letošní sezony pro letošní sezonu – mistrovství ČR U13! Čekal nás výjezd do vzdálené Vendryně, kam se nám podařilo vyslat 7 hráčů a dařilo se nám neskutečně. Nejcennější medaili si přivezli Štěpánka Nýdrlová v singlu a společně s Petrem Břízou v mixu, který si vybojoval také zlatou medaili v singlu! Štěpánce se spolu s Veronikou Berkovou povedlo dovézt stříbro v deblu a Petrovi Břízovi spolu s parťákem Danem Peškem z TJ Astra také stříbrnou medaili.

Hráče v turnaji vedly trenérky Anežka Limanovská spolu s Ditou Marešovou. Další hráči, kteří odjeli prezentovat oddíl byli Dan Nachtman, Klárka Tvrdíková, Týna Zátková a nejmladší účastnice Agátka Maixnerová.

Čtěte reportáž trenérky Anežky:

Výsledky: online

Společný odjezd v pátek od domácí haly nám pomohl si odpočinout, ubytovat se a připravit se na velký turnaj, který nás čekal.

V sobotu se začalo tradičně mixy, kdy Verča spojila síly s Lukášem Mrázkem a bohužel skončili hned v prvním kole. Agátka s Danem si vyhráli první kolo po neuvěřitelné třísetové bitvě zakončené smečí Agátky. Následně podlehli benáteckým soupeřům. Štěpánka s Petrem neztratili ani set a došli si suverénním způsobem pro mistrovský titul!

V singlech Verča nedokázala najít recept a vlastní pohodu a odešla poražena v prvním zápase. Štěpánka nepovolila soupeřkám sebrat si set, více jak 15 bodů ji nikdo nedokázal vzít a velmi sebevědomým výkonem si vybojovala titul mistryně ČR. Petr si pro nás připravil nepředstavitelný boj, odhodlanost a neuvěřitelnou touhu vyhrát a zvítězit! Po relativně klidných kolech čekal Péťu náročný semifinálový zápas s Danem Čadou, kdy dokázal zachovat klidnou hlavu, držet taktiku a po 3 setech odcházel jako vítěz a mohl se těšit na vysněné finále s nasazenou jedničkou Petrem Martincem. A finále to bylo nevídané! Po prvním relativně chladném setu, kdy Péťa svého soupeře poznával, si od druhého setu až do konce prosazoval svoji hru, hrál sebevědomý badminton a postupně si dokazoval, že má na výhru a titul mistra ČR. A padlo, sedlo tam úplně všechno, co mělo a mohl si dojít pro největší překvapení dne a titul mistra ČR!

Méně štěstí se na nás usmálo v deblech – holky Týnka s Klárkou sice odehrály parádní třísetovou bitvu, ale bohužel neměly dost koncentrace v závěru zápasu a odcházely poraženy. Dan spojil síly s benáteckým Lukášem Michlem a také po heroickém výkonu na tři sety odcházeli z kurtu poraženi. Péťa s Danem prošli relativně hladce soutěží, ale stopku jim vystavili soupeři až ve finále, kdy kluci nedokázali udržet svoji útočnou hru, nechali soupeře, aby je přehráli a přistoupili na jejich hru. I tak si odvážejí stříbrné medaile a můžou na sebe být pyšní. Štěpánce odpadla parťačka na poslední chvíli, a tak spojila síly s Verčou, která si se svojí rolí poradila více než skvěle. Holky si dokázaly poradit postupně se soupeřkami, ale ve finále už chyběla odvaha, síly a nechaly se přemoct nervozitou. Stříbrné medaile jsou pro holky vlastně zlaté, protože se dokázaly poprat s celou nečekanou situací.

Celý turnaj pro nás byl obrovským úspěchem. Kdo může říct, že měl účastníky ve všech finálových zápasech, veze si domů 3 zlaté medaile z mistrovství ČR? MY, PROSEČTÍ!

Gratulace všem medailistům, díky rodičům a všem trenérům, kteří se podílejí na přípravě, protože tohle je výsledek neskutečné týmové práce.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři