Badmintonový oddíl

MČR U15: Adam přivezl z Ostravy bronzovou medaili v deblu

DSC_1198O víkendu 11.-12. listopadu hostila Ostrava mistrovství ČR věkové kategorie do 15 let. Z našeho klubu se zúčastnili Kája Hejduková a Adam Šulc pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Adamovi se podařilo dosáhnout na medaili v deblu společně s Vráťou Erhartem, když obsadili po těsné semifinálové prohře 3. místo.

Prohlédněte si: foto z turnaje

Výsledky: tournamentsoftware

Adam mohl startovat ve všech disciplínách, Kája bohužel pouze v deblu.

Úvodní mix byl ve znamení nepříznivého losu. Adam spolu s Klárou Šilhavou s přehledem zvládli první kolo proti páru Mejzlík-Mendreková. Pak čekali hlavní favoriti MČR Janoštík a Van Coppenolle. Tam jsme naopak neměli šanci my, i když po méně bojácné hře se zrodil ve druhém setu bodově o poznání příznivější výsledek 9:21 a 17:21.

V singlu to měl Adam trochu podobně, když v prvním kole vyřadil benáteckého Kubu Müllera. Pak ale podlehl ve dvou vyrovnaných setech 19:21 Vojtovi Pořízovi. Do budoucna bude třeba naučit se nebát útočnější a rychlejší rozehrávky, počínaje krátkým podáním.

Kája v deblu spolu s Klárou Šilhavou vypadla bohužel už v prvním zápase po třech setech s párem Klapalová-Říhová. Množství chyb v úderech i pohybu dvojice po kurtu je námětem do společných tréninků s hamerskou spoluhráčkou.

Adam s Vráťou si poradili v sobotu s páry Bhuiyan-Nejedlý a posléze i s Dvořákem a Marťánem, vždy ve dvou setech. Tím si vybojovali postup do nedělního semifinále.

Po druhé večeři ve svatomartinském znamení v útulné restauraci U Dvořáčků a taktické poradě trenérů jsme se mohli pustit do lítých bojů o medaile. Bohužel: semifinále čtyřhry bylo neúspěšně, když kluci neudrželi počáteční vedení nad Fürstem a Slívou a prohráli 18:21 a 19:21. Inspirací je útočné pojetí a zejména aktivita předního hráče (většinou David Slíva).

Medailový úspěch je další velkou radostí, a k tomu porce věcí, které můžeme do příště zlepšit. Co více si odvézt z turnajového víkendu? ;-)

DSC_1241

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři