mcr_titO víkendu 4.-5. listopadu probíhalo v praze v hale SK Oaza mistrovství ČR do 17 let. Z našeho klubu se zúčastnil Vašek Palán, který startoval v deblu spolu s Vítkem Kulíškem a v mixu s Luckou Krpatovou. Pod vedením trenérů Tomášů Parkána a Krajči získal Vašek skvělou medailovou bilanci: zlato v deblu a po těsné finálové prohře stříbro v mixu.

Vaškovi v první řadě patří obrovská gratulace, předvedl v obou disciplínách párové pojetí, úderovou jistotu, odhodlání, vnímání taktiky, vůli vyhrát a kvalitu. Dobrá forma je i pozitivním signálem před blížícím se mistrovstvím Evropy stejné věkové kategorie.

Prohlédněte si: výsledky Vaška v turnaji

stažený soubor (5)V mixu neměli Vašek s Luckou zrovna příznivý los. Jako předsazené je hned čekal silný pár z reprezentačního okruhu Jan Viktora-Jana Adámková. Po velmi dobré hře si s nimi ale poradili 21:9 a 21:18. Na dobrý start navázali trochu vlažnějším druhým kolem, ve kterém porazili Lukáše Franka a Kláru Petruškovou 21:9 a 21:16.

V sobotu se hrála čtvrtfinále všech disciplín, v mixu i v deblu to tedy znamenalo nutnost odehrát dva zápasy. Ty deblové byly hodně rychlé a jednoznačné. S Ondřejem Kalinou a Danielem Kostrhunem si kluci poradili dvakrát 21:5, s dalšími soupeři Dominikem Hykyšem a Lukášem Mádlem pak 21:10 a 21:8.

V neděli došlo nejprve na semifinále deblu, ve kterém si kluci poradili s Tadeášem Brázdou a Martinem Dostálem 21:13 a 21:19. I přes těsnější výsledek druhé sady to byla deblovější a agresivnější hra našich, která měla navrch.

Dobře zvládnout se povedlo i semifinále mixu proti Jakubu Matulovi a Marii Studené, a to dvakrát 21:11.

Po drobném intermezzu exhibičních duelů českých hráčů U17 proti Petru Koukalovi se naplno rozjel program finále. V něm došlo nejprve na čtyřhru. Vašek s Vítkem v prvním setu hráli s Janem Janoštíkem a Tomášem Švejdou vyrovnaně do 13 bodů, pak se Vítek postavil na podání a pestrostí prvního úderu a následným pokrytím kurtu kluci soupeře rozebrali – 21:14. Druhý set byl o mnoho vyrovnanější, Švejda s Janoštíkem v jeho průběhu dlouho vedli, ale v koncovce kluci nechybovali a využili několika plochých zakončení soupeřů, která skončila v autu. 21:19 a obrovská radost – mistrovský titul pro rok 2017!

Finále mixu bylo úplně posledním zápasem dne a stálo za to. Ve vyrovnané bitvě nejprve Vít Kulíšek s Valentýnou Sonnkovou přetlačili Vaška s Luckou 21:16. Ve druhém setu jim to náš pár vrátil stejným skóre. Třetí set došel až do vyrovnané koncovky, nervy napjaté na obou stranách kurtu, ale bohužel se šťastným koncem pro dvojici Astry 19:21. Každopádně moc hezký a kvalitní zápas, který stylově ukončil bezvadně uspořádané mistrovství.

Vašek se v těchto dnech připravuje s reprezentačním výběrem U17 v Nymburce na blížící se mistrovství Evropy, kde se představí v soutěži týmů i v individuálním turnaji po boku Vítka a Lucky v obou párových disciplínách.