Badmintonový oddíl

MČR U15 v BB Areně: Štěpánka stříbrná, čtyři prosecké medaile

badmintonMCRU15-223Ve dnech 11.-12. prosince pořádal náš oddíl v BB Areně v Praze – Letňanech vrcholný turnaj kategorie U15 – mistrovství České republiky. S hrdostí můžeme říci, že jsme obstáli jak při pořadatelské premiéře, tak i výsledkově. Naši hráči navázali na úspěšné týmové mistrovství a v domácím prostředí získali hned čtyři medaile.

Výsledky: online

V dnešním článku se budeme věnovat především sportovní stránce. V turnaji pod vedením trenérů Anežky Limanovské a Tomáše Krajči startovali: Petr Bříza, Kryštof Coufal, Klára Gerbelová, Štěpánka Nýdrlová a Filip Titěra. S koučováním kluků pomáhal také trenér SCM Praha Oscar Martinez.

Mrzelo nás, že se do soutěže nedostalo ještě více našich, kteří zůstali těsně pod čarou nebo nemohli hrát kvalifikační turnaj. Přesto dobrá výchozí pozice – hned několik potenciálních želízek v ohni; a navíc všichni o rok či dva mladší než jejich soupeři.

Disciplínou, kde jsme na medaili nedosáhli, byla smíšená čtyřhra. Petr se Štěpánkou i po Petrově vynucené tréninkové absenci hráli velmi dobře. V prvním kole udolali pardubickou dvojici Ježek-Fridrichová 22:20 ve třetím setu. A na tři sety hráli i proti favorizovaným Kaplanovi a Tománkové, bohužel si nechali utéci začátek rozhodující sady a odešli poraženi 16:21. Mixové pojetí a povědomí o vhodné taktice slibuje, že by v budoucnu mohly výkony této dvojice ještě vyrůst spolu s tím, jak porostou i hráči sami ;-)
Velkou smůlu na los měli Filip s Eliškou Mikešovou. Hned do prvního kola schytali pozdější mistry ČR, pár Čepela-Bursová. Starším borcům ze SCM Praha nemohli konkurovat silově a zakončování situací se jim nedařilo. Přesto ale podali výborný výkon a inteligentní mezihrou udělali Markovi a Báře zápas složitější.

badmintonMCRU15-17

Do dvouhry chlapců zasáhli Kryštof s Filipem. První jmenovaný si nejprve díky pestrým úderům poradil s Liborem Raškou. Následně pak sehrál vyrovnaný a zajímavý zápas s Adamem Srncem – při výsledku 16:21 a 19:21 mohli diváci vidět střet nátlakového a silového pojetí Adama s technicky vyspělou hrou Kryštofa. Adam ho bohužel přetlačil, ale od Kryštofa to byl dobrý výkon.

badmintonMCRU15-47

Filip se stal jedním z překvapení celého turnaje. V dobré herní pohodě si na dva sety poradil jak s Davidem Křivkou v prvním kole, tak i s Petrem Jurným v kole druhém. Čtvrtfinále a v něm Ondřej Kaplan – vyšší, silnější a útočněji hrající soupeř, Filipovi se přesto podařilo na něj najít vítězný recept, rozehrávku, jedovaté dropy a kvalitní hru na síti. Výhra ve třech setech znamenala medaili! V semifinále již Filip nenašel cestu, jak čelit hře Adama Srnce, s bronzovou medailí může i tak být více než spokojen.

badmintonMCRU15-87

I ve dvouhře dívek jsme měli dvě účastnice – Kláru a Štěpánku. Klára začala dobře, když ústeckou Terezu Ševelovou přehrála po většinu zápasu sebevědomým výkonem. To už se nedalo říci o hře proti Adéle Turoňové. Pokud se hrálo, byla jí Klára vyrovnanou soupeřkou. Výsledek 14:21 a 14:21 však odpovídá i mentální stránce hry.

badmintonMCRU15-52

Štěpánka měla jako nasazená první kolo volné. Ve druhém čekala Lucie Tománková, kterou Štěpa přehrála vyšší pestrostí a škálou úderů. Čtvrtfinále přineslo hezký a náročný zápas s Eliškou Mikešovou. Dvě menší a technicky vybavené hráčky, obě musely podat velmi běhavý výkon na hranici fyzických možností. Přece jen malinko nečitelnější a přesnější byla Štěpánka po setech 21:19 a 21:16. Semifinále s Barborou Bursovou bylo nevyrovnaným soubojem, Štěpánka se vždy na začátcích setů těžko „chytala,“ nakonec ale uhrála 10 a 12 bodů.

badmintonMCRU15-139

V deblu Petr s Kristiánem Haškem uhrál jedno kolo, když porazili pár Škvára-Svoboda. Ve druhém zápase je už zastavili Havlíček a Kerpl. Kryštof s Filipem potvrdili nasazení jako 3/4 – porazili ašskou dvojici Kašša-Žibřický a ve čtvrtfinále po prvním náročném setu ve druhém už jednoznačně i pár z Dobrušky Patzák-Slavík 24:22 a 21:7. Semifinále a výzva v podobě páru Strejček-Srnec – kluci uhráli 18 a 13 bodů a museli se tak smířit s bronzovou medailí.

Nejcennější kov vybojovala Štěpánka ve čtyřhře dívek. Společně s Terkou Grznárovou z Mostu postupně porazily páry Blaziusová-Vorlová, ve čtvrtfinále brněnskou dvojici Königová-Jelínková. V semifinále vyřadily turnajové dvojky Nelu Fliglovou a Lucii Tománkovou. A hodně zajímavé a na pohled pěkné bylo i finále: ročníky 2009 Terka a Štěpánka proti ročníkům 2007 Báře Bursové a Káje Kalkušové. Soupeřky měly v nohách už finále singlu a s pomalejšími míči je naše holky ve výměnách hodně trápily. Prohra 12:21 a 15:21 přesto znamenala stříbrnou medaili.

badmintonMCRU15-201

Máme velikou radost ze všech medailových úspěchů našich hráčů. Los mohl být pro některé příznivější, pro jiné zase náročnější. Co je ale důležité – všichni bojovali o každý míč, prodali natrénované hodiny a výborně navázali na předchozí týmové zlato a medaile z MČR U13. Je velká škoda, že zdravotní problémy nepustili do hry také Ami Maixnerovou, která by určitě o cenné kovy bojovala také a všem na kurtech v BB Areně moc chyběla.

Gratulujeme k získaným úspěchům a ve světle aktuálního odložení mistrovství Evropy U15 nezbývá než dodat: pokračujte v dobré práci v tréninku, úsilí v turnajích a neustále hledejte cesty, jak být zase o kousek lepší.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři