badmintonMCRU15-120Mistrovství ČR U15, které náš oddíl pořádal ve dnech 11.-12. prosince 2021 v BB Areně v Letňanech, bylo velkou organizační výzvou. Pro hráče, jejich trenéry, rodiče a doprovod to byly dva dny plné napínavých zápasů a badmintonového zápolení. Za úspěšnou organizací se ale skrývá mnoho práce řady lidí, podpora řady sponzorů a institucí – a těm všem patří za jejich příspěvek ke společnému dílu velký dík.

Nápad pořádat MČR se zrodil v našich hlavách v okamžiku, kdy se původní organizátor (SK Jeremi) turnaje vzdal a Český badmintonový svaz hledal náhradníka. Po dohodě s BB Arenou jsme podali nabídku, která na konci června byla vybrána jako nejlepší ze tří kandidátů. Od té chvíle se musely rozjet přípravné práce, které zahrnovaly zajištění podpory města, sponzorů pro naplnění rozpočtu, partnerů turnaje a samozřejmě též lidí na klíčové pozice.

S velkou radostí můžeme říci, že turnaj proběhl pod záštitou a za významné podpory městských částí Praha 9 a Praha 18. Vážíme si též, že jsme na zahájení mohli přivítat Mgr. Adama Vážanského, místostarostu Prahy 9, a Mgr. Ondřeje Lněničku, místostarostu Prahy 18, kteří turnaj společně zahájili a symbolicky tak podtrhli spolupráci obou radnic a jejich vstřícnost našemu klubu.

Generálním sponzorem turnaje se stala společnost YONEX. Její podpora zahrnula zapůjčení koberců, míče pro turnaj (YONEX AS30), odměny a ceny hráčům a v neposlední řadě prodejní stánek a vyplétací servis.

badmintonMCRU15-169

Velký dík za podporu turnaje patří též společnostem Skanfort nábytek a Neit Consulting, které byly hlavními partnery a nabídly též slevu pro badmintonisty a zábavnou online hru.

Dalšími partnery, kteří podpořili turnaj finančně či materiálně, byli:
– Tiskárny Maestro, jimž vděčíme za plakáty, vstupenky či bannery
– CoinBank, významný sponzor turnaje
– Odkolek – ceny pro hráče a občerstvení rozhodčích a VIP
– Tchibo – ceny pro hráče a občerstvení rozhodčích a VIP
– Arax potraviny – dárkové poukazy pro medailisty
– T.A.S. Praha – výroba triček pro rozhodčí a dobrovolníky
– Centrum Knoflík – zapůjčení nábytku a všestranná podpora během turnaje
– ZŠ Vinoř a SK Prosek Praha – zapůjčení umpirů a laviček

badmintonMCRU15-215

Velmi speciální dík pak musíme směřovat k rodinám našich hráčů a přátel klubu. Ti dostali možnost přispět libovolnou finanční částkou na pořádání MČR prostřednictvím takzvaného Modrého kurtu. Od této sbírky jsme si slibovali drobný příspěvek, nakonec se však vybralo více než 30 tisíc korun! Doopravdy moc a moc děkujeme.

BB Arena se pro nás stala ideálním dějištěm. Hala, v níž celoročně trénuje Badmintonová škola Letňany a kterou naši kluboví hráči využívají k přípravě, se během MČR proměnila v krásné místo pro klání o republikové medaile. Nebylo by to možné bez vstřícnosti a dobré vůle provozovatele – moc děkujeme.

Pro všechny, kdo nemohli do BB Areny dorazit přímo, jsme přichystali též možnost vidět turnaj online. JAZA Stream se postaral o technické zajištění streamu ze všech kurtů i z předávání medailí, díky jejich profesionalitě bylo možné sledovat průběžně skóre v halách i na streamu, vidět zápasy ve výborné kvalitě a jako bonus si pustit některý z mnoha rozhovorů s hráči, trenéry či zajímavými hosty MČR.

Firmy, značky, sponzoři, peníze… jsou důležité, ale nakonec vždy a za vším musejí stát konkrétní lidé. Vyjmenovat desítky lidí, kteří přiložili ruku k dílu, by bylo snad až nemožné. Přesto: díky předsedovi panu Jurkovi, Dianě Pražákové, Anežce Limanovské, Petrovi Palánovi za nespočet hodin strávených přípravami i během samotného turnaje. Lucce Mockové za hodiny strávené přípravami grafik. Ditě Marešové za zařízení VIP a stravování pro naše dobrovolníky. Silvestru Horákovi za nádherné fotografie z průběhu obou hracích dnů. Pavlu Macháčkovi za ozvučení obou hal a zapůjčení reprobeden. Katce Nýdrlové, která se o hráče starala jako zdravotník turnaje. Mojmíru Hnilicovi jako vrchnímu rozhodčímu a jeho neméně skvělým pomocníkům Vaškovi, Petrovi, Adamovi. Michalovi, Matějovi, Kubovi a Pájovi za pomoc s dovezením a instalací koberců.

badmintonMCRU15-141

A samozřejmě velký dík též všem, kteří v průběhu soboty či neděle pomohli s pískáním jako hlavní rozhodčí, našim ochotným čárovým rozhodčím, menším i větším pomocníkům, kteří se postarali o drobné, ale důležité práce jako akreditace účastníků, občerstvení, úklid haly, a samozřejmě všem těm, kteří se zapojili do dvou brigád v průběhu čtvrtečního a hlavně pátečního stavění haly, a všem těm vytrvalým duším, které nám pomohly vše v neděli zase rozbourat, zabalit, rozvézt a uklidit.

Okřídlené heslo „sláva vítězům, čest poraženým,“ tak už jen závěrem stačí doplnit – „díky všem, kdo přiložili ruku k dílu.“

Byl to krásný turnaj, velká zkušenost pro nás všechny a při pohledu na radost dětí (přece jen, pořád je to především jejich turnaj), které na MČR mohly startovat, si můžeme říci, že jsme odvedli dobrou práci.