mcru19O víkendu 18.-19. prosince uzavřel seriál mistrovství ČR všech věkových kategorií šampionát juniorů do 19 let. Skvělých výsledků na něm dosáhl Adam Šulc, který získal zlatou medaili a stal se mistrem ČR U19 v deblu spolu s Matějem Rzeplinským. V mixu po boku Kláry Šilhavé z toho bylo druhé místo…

Výsledky: online

Turnaje se zúčastnili: Petr Krejčí, Tomáš Orlík, Vanda Sedláčková, Adam Šulc, Ivana Treperová a Veronika Tvrdíková pod vedením trenéra Tomáše Parkána.

V mixu Petr s Ivčou porazili nejprve dvojici Metlický-Benediktová, avšak podlehli turnajovým jedničkám Adamu Ehmovi a Kateřině Valentové. Dokázali jim však vzít jeden set. Postup mezi 16 nejlepších párů uhrála také Verča s Jáchymem Gerginovem, kteří ve třech setech vyřadili Jana Alteru a Andreu Kobylákovou, pak podlehli Jakubu Divišovi a Martině Ševčíkové.

Adam s Klárou Šilhavou byli nasazení jako turnajové dvojky. Toto také potvrdili, když po dvousetových a přesvědčivých výhrách nad páry Šolar-Šolarová, Franta-Valentová a v semifinále i Hurtík-Bílková došli až do finále. V něm podlehli Adamu Ehmovi a Kateřině Valentové. Gratulujeme ke stříbrné medaili!

Do singlů zasáhly jen holky. Ivča ve dvou koncovkách podlehla Kateřina Pokorné 20:22 a 18:21. Vanda si nejprve poradila s Adélou Klapalovou, pak potřetí v krátké době svedla souboj s Petrou Maixnerovou. Nakonec druhé hráčce a juniorské reprezentantce podlehla tentokrát 15:21 a 10:21.

Los Vandě a Ivče nepřál v deblu dívek. Turnajovým jedničkám a pozdějším mistryním Soně Hořínkové a Kateřině Valentové vzaly 19 a 10 bodů, ale odešly poraženy.

V mužském deblu první kolo zastavilo Petra s Tomášem, kteří podlehli páru Jakub Diviš – Patrik Míra 13:21 a 15:21.

Adam s Matějem Rzeplinským sice nebyli nasazení, ale patřili mezi favority mistrovství. Postupně porazili páry Vojtěch Hošek-Daniel Ickert a turnajové dvojky Marek Listopad – Petr Nejedlý. V semifinále si ve vyrovnaném souboji poradili s Danem Dvořákem a Janem Rázlem 21:18 ve třetím setu. A konečně ve finále, kde byli ze čtyř hráčů na kurtu hned tři Adamové (vedle toho našeho ještě pardubičtí Ehm a Burget), si poradili poměrem 21:16 a 21:16.

Adamovi patří veliká gratulace k titulu mistra ČR a dvěma medailím z juniorského mistrovství. Navíc si Adam šampionát U19 bude moci zahrát ještě v příštím roce.

Jeho titul a stříbro z mixu pomohlo zarámovat mimořádně úspěšnou sezónu našeho oddílu, který dokázal získat medailové umístění na mistrovstvích ČR všech kategorií mládeže a vedle Adamova titulu oslavil ještě tituly Štěpánky a Petra v kategorii U13 a titul žákovského týmu U15 na mistrovství klubů.

Tak tedy: neusnout na vavřínech, ať můžeme být příště ještě lepší!