Badmintonový oddíl

MČR U17: tři bronzové medaile vybojovaly Ivča s Vandou

mcru17Český Krumlov hostil ve dnech 4.-5. prosince mistrovství ČR kategorie do 17 let. Z našeho oddílu se zúčastnila sedmička hráčů pod vedením trenéra Tomáše Parkána. Velkého úspěchu dosáhly Ivča Treperová a Vanda Sedláčková, když získaly tři bronzové medaile – spolu ve čtyřhře, Ivča v mixu a Vanda v singlu. Gratulujeme!

Výsledky: online

Zúčastnili se: Kryštof Coufal, Jana Flusserová, Karolína Nachtmanová, Josef Rákosník, Vanda Sedláčková, Filip Titěra a Ivana Treperová.

V mixu Pepa hrál s partnerkou z Plzně Klárou Benediktovou. Hned v prvním kole však po třísetovém boji podlehli páru Havránek-Veverková.
Vanda po boku radotínského Adama Krále vybojovala čtvrtfinále. Výhrami nad páry Matuš-Skařupová a Fuciman-Nováková; nad síly Adama a Vandy byli pozdější vítězové Hrazdíra s Benišovou.
Ivča s Ondřejem Běhounkem z Ústí byla nasazena jako 3/4, a toto nasazení také společně potvrdili. Po volném kole si poradili s párem Srnec-Turoňová, a v souboji o medaili porazili na tři sety dvojici Vrbka-Koliášová. V semifinále to bylo dvakrát 18:21 proti Rázlovi a Kozempelové, dohromady tedy 3. místo a bronz!

Ve dvouhře dívek Kája získala kolo zdarma. Následně na tři sety vzdorovala Kateřině Osladilové, ale po prvním vyhraném setu už chyběla jistota i síly dotáhnout zápas do vítězného konce.
Vanda měla hned do prvního kola velmi těžký los – Petru Benišovou. Účastnici ME U17 však dokázala porazit po třech náročných setech 19:21 21:8 a 21:17. Ve druhém kole si poradila s Terezou Cirókovou. A v zápase o medaili porazila další z tradičních soupeřek, přerovskou Lucii Skařupovou 21:17 a 21:18. Nedělní semifinále už zvládla lépe reprezentantka Petra Maixnerová výsledkem 12:21 a 15:21. Vanda se může radovat z krásné bronzové medaile!

Do soutěže v deblu chlapců se na poslední chvíli dostali Kryštof s Filipem. Na silnější a starší pár Cirók-Hrazdíra si uhráli 11 a 10 bodů (šlo o pozdější finalisty). U kluků je fajn, že vůbec mohli startovat.

Ve čtyřhře dívek startovaly dva prosecké páry. Jana s Kájou obě krátce po prodělaném covid-19 nemohly očekávat zázraky, byla z toho prohra ve druhém kole s dvojicí Fišerová-Vašíčková 20:22 a 16:21.
Vanda s Ivčou získaly společně třetí prosecký bronz. Po volném kole porazily dvojici Hermannová-Skrčená. Ve čtvrtfinále pak po třech setech přehrály i pár Jarošová-Kulhánková. V semifinále hrály s nedávnými finalistkami Czech Junior International Kačkami Koliášovou a Osladilovou. Uhrály 14 a 17 bodů, porážka znamenala celkové třetí místo.

Gratulujeme všem hráčům k tomu, že se ve složité době zúčastnili, bojovali o mistrovské trofeje a cenné body, a tři bronzové medaile jsou krásným zúročením měsíců poctivé přípravy a tréninku.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři