Badmintonový oddíl

MČR U17: v Ostravě vybojoval Adam Šulc titul mistra ČR v deblu!

saO víkendu 2.-3. listopadu se v Ostravě konal republikový šampionát do 17 let. Pod vedením trenéra Vítka Šedi v něm startovali Verča Tvrdíková, Natka Stará, Marek Schumpeter, Jan Šnaiberk a Adam Šulc. Velkou radost nám přinesl debl Adama s pardubickým spoluhráčem Adamem Ehmem – kluci prošli celým turnajem vítězně a radují se z titulů mistrů ČR pro rok 2019!

Výsledky: tournamentsoftware

Prohlédněte si: fotogalerie od pořadatelů

vercaVšichni naši hráči startovali v párových disciplínách. Pro Verču s Naty a Marka s Honzou bylo MČR bohužel „o jednom zápasu“ – hráli jen čtyřhru a museli se vypořádat s tím, po čekání v hale zahrát jeden zápas „o všechno.“ Škoda byla holek, které vedly ve třetím setu slibným skóre, ale nakonec svým soupeřkám podlehly. Kluci určitě umí zahrát lépe, ale tentokrát výkonnost zkrátka neprodali. Přesto je cenné, že se všichni MČR mohli zúčastnit – postup z konkurence na celostátním žebříčku nebo oblastní kvalifikace není žádná legrace.

Adam hrál mix s Klárou Šilhavou, obnovená spolupráce začala výhrou v první kole nad dvojicí Šilhan-Šenfeldová. Ve druhém bohužel podlehli ve dvou těsných koncovkách páru Poříz-Ševčíková.

adamVyrovnaný pavouk mixů je samozřejmě výzvou do dalších let a pro navazující práci na mixové specializaci.

V deblu Adam spojil síly s pardubickým Adamem Ehmem, v turnaji byli nasazení jako číslo dva. Velká neznámá – zatím spolu hráli jen jednou (avšak hned z toho byla medaile z evropského okruhu U17). Adamům to ale šlapalo – začali dvousetovou výhrou nad dvojicí Lubeník-Matoušek. „První zápas jsme naštěstí měli lehčí soupeře a mohli jsme ho plně využít k sehrání. Nehráli jsme spolu s Adamem delší dobu, takže to byl příjemný start,“ hodnotil po turnaji Adam Šulc.

V dalším kole čekala reprezentační dvojice Dominik Kopřiva – David Smutný. „Ve čtvrtfinále nás čekala těžká zkouška proti klukům z repre. Nebyli nasazení, proto jsme je potkali ještě v sobotu. Stále jsme se na kurtu trochu hledali, ale po zjištění, že jsou oba dva leváci se nám hrálo lépe. Druhý set jsme těsně prohráli, ale ve třetím už jsme soupeřům utekli a vybojovali si účast v semifinále.“

WhatsApp Image 2019-11-03 at 13.06.25 (1)To přišlo na řadu v neděli. Pro Adama Ehma až po odehrání semifinále a finále mixu, tedy dvou náročných zápasech. Náš Adam byl čerstvý a elán zvítězit vedl celou dvojici vpřed. Prvními soupeři byli Daniel Fürst a Petr Nejedlý – „radotínsky pár známý pro svou razanci a rychlou hru. Právě narušení jejich tempa bylo nakonec klíčovým momentem k vítězství v tomto zápase.“

„Zápas od zápasu se nám hrálo lépe, tedy finále mělo být naším nejlepším vystoupením. A myslím, že můžu říct, že i bylo. Od začátku jsme soupeřům vnutili naši hru a po vyrovnaných setech jsme si splnili náš cíl,“ hodnotil Adam dvousetovou výhru nad párem Jakub Diviš – Vojtěch Poříz.

Velká gratulace mistrům ČR U17 pro rok 2019 ve čtyřhře chlapců – Adamu Ehmovi a Adamu Šulcovi.

Úspěšný návrat na kurty po zranění a operaci kolene tak došel svého završení a uzavřela se jedna velká a složitá kapitola příběhu „jednonohého šampiona“ z Karlových Varů v kategorii U15 (čtěte starší reportáž). Slovy Jirky Šulce, šťastného otce: „šrouby z titanu, nervy ze železa – a medaile ze zlata;“ pro Adama třetí zlatá a celkově desátá z republikových šampionátů. Jen tak dál!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponzoři a partneři