Badmintonový oddíl

Victor JOT 2022: třetí místo Ami a Eriky ve čtyřhře

276063490_5074938185918460_5029231949578744926_nO svátečních dnech 16.-18. dubna se v Belgii konal tradiční mládežnický turnaj Victor JOT. Do bojů v kategorii U15 zasáhla také početná výprava pod vedením trenérů Markéty Osičkové a Tomáše Krajči. Devět hráčů se popralo s konkurencí ze silných evropských zemí a vybojovalo jednu bronzovou medaili – Amélie Maixnerová ji získala spolu s Erikou Osičkovou ve čtyřhře dívek. Pro všechny byl výborně obsazený i zorganizovaný turnaj cennou zkušeností a inspirací směrem k záříjovému mistrovství Evropy této věkové kategorie.

Výsledky: online

Naši výpravu tvořili: Amélie Maixnerová, Erika Osičková, Eliška Mikešová, Štěpánka Nýdrlová, Kryštof Coufal, Petr Bříza, Kryštof Klíma, Lukáš Thor a Vojtěch Strejček.
Velký dík za organizaci výjezdu patří Markétě Osičkové, za půjčení velkého auta pak panu Strejčkovi.

Celkem 23 zemí včetně takových jako Anglie, Francie, Dánsko, Německo – to byla výzva pro naše mladé hráče. Každé uhrané kolo či postup ze skupiny byly opravdu zasloužené.

V mixu Vojta vypadl už v prvním kole s později vítěznou dvojicí z Anglie. Lukáš s Erikou uhráli dvě kola a podlehli španělskému páru Gil-Garcia, i když v průběhu zápasu dokázali značně vylepšit hru. Dramatický souboj s anglickými soupeři zvládli Petr a Štěpánka (22:20 ve třetím setu), s francouzskými soupeři v kole druhém už prohráli. Stejně tak i Kryštof s Ami uhráli jedno kolo, dvě kola s velmi pěknými výkony pak Kryštof K a Eliška.

V singlech se podařilo většině hráčů postoupit ze skupin do velkého 64 pavouka. Mezi kluky nejdále došel Lukáš, kterého mrzela třísetová prohra v 16 s estonským borcem Joostem. Do 2 se dostali oba Kryštofové i Vojta, Petr podlehl mezi 64 nejlepšími anglickému protihráči. Z dívek se do pavouka nedostala z náročné skupiny Erika, Eliška ve 32 podlehla švýcarské hráčce Dubendorfer. Štěpánka prošla mezi 16 a zopakovala si třísetový souboj s Lieke Van Parys z Belgie, tentokrát bohužel úspěšnější byla soupeřka. Jen kousíček od medaile byla Ami, která porazila hráčky z Francie i Anglie, ve čtvrtfinále hrála vyrovnaně s nakonec stříbrnou Sofií Chong, ale nakonec z toho byla prohra 19:21 ve třetím setu.

Klučičí debly nám tolik radosti nepřinesly. Kryštof s Lukášem po vyhraném prvním kole nestačili na později stříbrné hráče z Francie. V prvním kole pak vypadli jak Kryštof s Vojtou, tak i Petr s Kubou Klokanem. Lepší to bylo mezi dívkami. Eliška se Štěpánkou sice vypadly hned v předkole po třech setech s anglickými soupeřkami. Ami s Erikou však prošly až do semifinále. V pondělním souboji s anglickým párem George-Parab to už byla prohra, také vinou Eriky zdravotních problémů. Přesto parádní výsledek pro holky a celou naši výpravu!

Turnaj v Edegemu byl třídenním maratonem, sobotní i nedělní program končily až po 22. hodině a ve spojení s dlouhou cestou tak šlo o vyčerpávající výjezd. Z pohledu porovnání s evropskou konkurencí, sehrání zápasů s kvalitními soupeři a poznání, jak jsou na tom a co umí hráči z různých zemí – k nezaplacení.

Hráči výběru U15 včetně prosecké party budou nadále startovat v mezinárodních soutěžích evropského okruhu U17 a také se poctivě připravovat na blížící se vrcholné akce, do kterých už, doufejme, nebudou zasahovat epidemická či jiná omezení.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři