Badmintonový oddíl

Zimní soustředění 2018: kondiční i herní příprava na novou sezónu

DSC_0148Ve dnech 27.-30. prosince proběhlo tradiční zimní soustředění, které vyplňuje čas mezi svátky a pro všechny účastníky je nakopnutím do druhé poloviny školního roku a nové herní sezóny 2019. Letos v prostorách BB Areny v Letňanech, starší hráči pod vedením Tomáše Krajči, mladší s Anežkou Limanovskou a spoustou ochotných asistentů z řad starších spoluhráčů. Zimní soustředění tak bylo jako vždy spojením kvalitní, náročné přípravy, stmelením oddílu napříč věkovými kategoriemi a příležitostí poznat starší a zkušenější spoluhráče, i radosti z pohybu a zábavných her a zápasů.

Prohlédněte si: fotografie ze soustředění

Program starší skupiny, kterého se zúčastnila zhruba dvacítka hráčů, zahrnoval práci na zlepšení pestrosti útoku, snažili jsme se tedy dostat do kombinací a hry seknuté dropy, zadržené klíry a vyhrávat výměny i jinak, než jen tvrdou smečí. Zároveň v rámci tréninků došlo na mnoho kondičních cvičení, protože před začátkem nové sezóny je potřeba doplnit síly, aby hráči měli v novém roce „z čeho brát.“ Pravidelné intervalové cviky na závěr dopoledního tréninku, multishuttles zaměřené na kondici a samozřejmě také zpevňovací a posilovací „kruháče“ v odpoledních hodinách doplnily letos i kompenzační cviky pod vedením Tomáše a zejména hodina jógy s Aničkou Krajčovou, která všechny pěkně protáhla a zároveň přesvědčila o tom, jak zdánlivě prosté rovnovážné pozice mohou být vlastně velmi náročné.

U mladší skupiny, jejíž počet kolísal od 16 po 8 dětí, jsme se zaměřovali na provedení horních úderů, tedy dropů, klírů a sticksmeče, správné držení rakety a využívání rotace předloktí. Děti si stejně jako v minulých letech užily soustředění jako příměstského tábora, o děti se postaraly Anežka s Luckou a v příjemném zázemí kavárny Knoflík mohli všichni v klidu přečkat obědovou přestávku.

Velký dík patří všem, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu soustředění, ochotným asistentům a samozřejmě především hráčům, kteří na kurtech odevzdali maximum. Věřme, že to bude v roce 2019 vidět!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři