V posledním únorovém víkendu se uzavřela základní část 1. celostátní ligy. Dva prosecké týmy bojovaly o možnost účasti play-off, respektive naději vyhnout se baráži. Úspěšnějí SK Prosek Praha A nakonec obsadil pěkné třetí místo, o skóre mu unikla možnost zabojovat v play-off o extraligu. SK Prosek Praha B bude muset svou ligovou příslušnost obhájit v baráži.

Online výsledky

A-tým nastoupil pod vedením kapitána Václava Podivína ve složení Amélie Maixnerová, Ivana Treperová, Jaroslav Chlubna, Vojtěch Poříz, Lukáš Thor, Jan Vorlík, Filip Titěra. B-tým pod vedením kapitána Miloslava Beznosky ve složení Vanda Sedláčková, Natálie Stará, Berta Ausbergerová, Filip Stádník, Tomáš Krajča, Kryštof Coufal a Petr Bříza.

Áčku se nejprve podařilo porazit TJ Slovan Vesec poměrem 5:3. Stejný výsledek pak přineslo i utkání proti BA Plzeň B. Vzhledem k souběhu dalších výsledků bylo potřeba vyhrát vyšším skóre, aby se áčko posunulo v tabulce ještě výš. I tak jde ale pro nově složený tým s některými hráči, kteří hráli svou první ligovou sezonu, o dobré umístění.

Béčko potřebovalo uhrát co nejvíce bodů, avšak zaznamenalo se silnými soupeři dvě porážky 1:7, jak s SK Hamr, tak i TJ Sokol Radotín. Jediným bodujícím hráčem byl ve dvouhrách Kryštof Coufal. B-tým tak i přes dobrý vstup do sezony bude muset hrát baráž o udržení, která proběhne ve druhém květnovém víkendu.

Možnost hrát 1. ligu je důležitá nejen pro týmovou prestiž, ale zejména rozvoj našich mladých hráčů. Do ligové sezony 2024/2025 půjdeme i díky nabytým zkušenostem zase o něco silnější a s chutí vybojovat si pro naše hlavní družstvo extraligu.