Ve dnech 6.-10. března hostil Berlín jeden z nejvýznamnějších turnajů pro kategorii U19 – German Open je juniorským Grand Prix a tradičně na něm startují i zástupci asijských velmocí. Na skvěle obsazeném turnaji nechyběli ani prosečtí, ať už jako součást reprezentačního výjezdu, či na vlastní náklady.

výsledky online

Z hráčů do turnaje zasáhli Vanda Sedláčková, Ivana Treperová, Amélie Maixnerová, Lukáš Thor a trenér Tomáš Krajča.

Prosadit se v konkurenci Asiatů do nejlepší 16 či dokonce 8 bylo zapovězeno většině Evropanů, Češi nebyli výjimkou. Je ale velkou inspirací a zkušeností zažít jejich rychlost hry, konzistenci, křivky a další aspekty výkonu; utkat se s hráči, kteří možná jednou budou mistry světa či hvězdami BWF Tour.

Každý z hráčů se s tím popasoval po svém. Lukáš uhrál i díky dobrému taktickému plánu první kolo proti švýcarskému soupeři, ve druhém nestačil na velmi rychlého singlistu ze Singapuru. Výborný výkon předvedli s Michaelem Havlíčkem v deblu, když podlehli na tři sety soupeřům z Thajska Kitkawinroj-Setthaprasert.

Vanda využila příznivého losu v singlu. Velmi pomalé míče dělaly hru náročnou, ale přesto se jí podařilo udolat Němku Zeisig a následně přehrát i Malvínu Skrčenou. Na čtvrtou nasazenou z Malajsie už to nestačilo. V párovkách s Dennisem Kerplem a Nelou Fliglovou vypadli už v prvních kolech.

Ami prožila nešťastný turnaj, když odehrála pouze set a půl singla proti Mion Yokouchi z Japonska. Hrála hezky a uhrála 14 bodů v první sadě díky aktivní a nátlakové hře; avšak pak došlo k drobnému zranění hamstringu a raději tedy z turnaje odstoupila.

Mezi 16 nejlepších se dostala Ivča v deblu spolu s Luckou Krulovou. Obě si své deblové zápasy užily a s úsměvem v koncovkách zdolaly páry z Litvy a Švýcarska; Korejky Kim-Yeon jim povolily 9 a 9 bodů. V mixu s Adamem Srncem Ivča vypadla hned v prvním kole proti dánské dvojici.

Z turnaje v Berlíně je důležité dovézt si spíše dojmy, zkušenosti a inspiraci více než výsledky jako takové. Vidět vzájemné souboje hráčů z Číny, Malajsie, Indie, Japonska, Indonésie nebo Korey bylo mimořádně zajímavé a motivující do další tréninkové práce.