O víkendu 2.-3. března se konaly mládežnické turnaje GPB kategorií U13 a U17. Mladší žáci hráli ve Vinoři, junioři cestovali do Plzně. Medailový úspěch zaznamenaly mezi sedmnáctiletými Gabča Frühaufová a Veva Flusserová, které skončily na třetím místě v dívčím deblu.

výsledky U13 | výsledky U17

Do turnaje U13 zasáhli Jan Ševčík a Jolana Coufalová pod vedením trenérky Dity Marešové. Ani jednomu se nepodařilo zaznamenat vítězný zápas, jako mladší v kategorii budou muset ještě na výraznější výsledky počkat.

Kategorie U17 měla v Plzni početnější zastoupení. Pod vedením trenérů Anežky Limanovské a Vítka Šedi to byli: Veronika Berková, Justýna Bíbová, Veronika Flusserová, Gabriela Frühaufová, Kristýna Gerbelová, Agáta Maixnerová, Daniel Nachtman, Marek Nechvátal a Michal Pihera.

Do nedělního semifinálového bloku se po dobrých výkonech probojovali Gabča s Vevou, vypadly po dvou vyrovnaných setech s turnajovými jedničkami Tománkovou a Grznárovou.

V párovkách jsme mohli litovat těsně prohrané koncovky třetí sady Marka a Gabči, kteří podlehli pozdějším vítězům Kaššovi a Fenclové sice už v prvním kole, ale těsně 23:25. Výborně si vedli Michal a Justýna, kteří prošli až do čtvrtfinále.

V singlech jedno kolo uhráli Dan a Michal, stejně si vedly i Veva s Gabčou. Škoda byla některých těsných koncovek a zápasů, které jsme nakonec prohráli i přes velkou bojovnost a dobrý výkon.

Gratulace holkám k uhrané medaili a vzhůru do dalších tréninků a blížících se turnajů!