Velkým úspěchem proseckých barev skončil celostátní turnaj juniorů, který ve dnech 17.-18. února hostilo národní centrum ČBaS v Plzni. Nedělní program nabízel možnost vyhrát všechny disciplíny – a podařilo se to hned ve čtyřech případech z pěti. Zlato si z Plzně odvezli za dvouhry Vanda Sedláčková a Lukáš Thor, v mixu Ivča Treperová po boku Adama Srnce a v dívčím deblu taktéž Ivča spolu s Kájou Kalkušovou. Tyto úspěchy doplnily ještě dvě stříbrné a jedna bronzová medaile.

výsledky turnaje

Hráče v turnaji vedli Tomášové Parkán a Krajča. Do hry zasáhli Kryštof Coufal, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová, Amélie Maixnerová, Vanda Sedláčková, Lukáš Thor, Filip Titěra a Ivana Treperová.

Ze sobotního programu zaslouží zmínku hráči, kteří bojovali se zdravotními obtížemi nebo byli po nemoci – Kláře se i přesto podařilo projít do osmičky, Kryštof alespoň zdolal v prvním kole Daniela Ickerta, pak podlehl Ondřeji Kaplanovi. Taktéž hezký singlový výkon předvedl Filip v zápase s Fucimanem, kde naopak drobnější zranění řešil v průběhu soupeř; Fíla odešel nakonec poražen ve třech setech. A moc hezký byl zápas v deblu Filipa s Kryštofem proti páru Cirók-Srnec, kde koncovku třetí sady rozhodla pestrost Pepy C. na podání a několik chyb, kluci ale s pozdějšími vítězi hráli nejvyrovnanější zápas.

V neděli bylo ve hře tolik proseckých, že se do koučování museli zapojit hned tři lidé – a plné ruce práce měli nejen Tomášové, ale také Eva Titěrová, které moc děkujeme za pomoc.

Snad i díky tomu, především však pro kvalitní výkony hráčů, skončila neděle s bilancí jediné porážky proseckých (s výjimkou zápasů, kdy hráli proti sobě). Vanda postupně porazila Trötzmüllerovou a ve finále krátce po MČR znovu i Kalkušovou a potvrdila roli nasazené jedničky. Lukáš to měl se ziskem singlového prvenství těžké, ale hrál opravdu skvěle – dobrý mindset, kvalita v dlouhých výměnách a méně chyb v rozhodujících okamžicích – to byl recept na cca hodinový duel s Lukášem Patzákem v semifinále. Ve finále si pak Luky poradil i s tréninkovým parťákem Michaelem Havlíčkem, stylově oba sety zakončil „prasátkem“…

V dívčím deblu a v mixu se hrálo finále, kde prosečtí bojovali proti sobě. V obou případech na tři sety – mezi dívkami to bylo nakonec 21:17 pro Ivču a Káju v konkurenci Vandy a Nely Fliglové. V mixu už to vypadalo na vítězství Ami a Filipa proti Ivče a Adamovi; avšak stav 7:11 druzí jmenovaní zvrátili šťastnou „prasátkovou“ sérií a zvítězili nakonec také 21:17.

Jedinou disciplínou, kde se museli naši hráči spokojit s bronzem, byl tak klučičí debl, v němž Lukáš a Michael prohráli semifinále s Cirókem a Srncem.

Turnaj přinesl mnoho radosti, věřme, že se stejnou chutí a ještě vyšší kvalitou, soustředěním a bojovností budou naši hráči pokračovat i na mezinárodní půdě a v dalších domácích turnajích.