Ve dnech 17. – 18. 2. jsme se vydali s početnou skupinou proseckých hráčů do Brna na první celostátní turnaj pro kategorii U15.

Pod vedením trenérů Anežky Limanovské a asistenta, druhého trenéra Martina Nachtmana startovali v turnaji Agáta Maixnerová, Kristýna Gerbelová, Marek Nechvátal, Matyáš Hašek a Dan Nachtman.

Výsledky turnaje

Turnaj jsme započali v pátek na bowlingu, kde se potkala skvělá parta a díky čemu jsme si užili parádní večer s kamarády z celých Čech i Moravy. A navíc si Dan Nachtman odvezl jedno vítězství z turnaje už v pátek, když v bowlingové bitvě ovládl kategorii kluků.

V badmintonovém turnaji jsme si přivezli 3 bronzové medaile – Dan a Agi v mixu, kteří se rvali o postup do finále ale nenašli dost rychlé nohy proti skvěle a rychle hrající dvojici Pargačová – Klapal. Maty spojil síly s Adélou Lotkovou z Českého Těšína ale nedokázali přehrát sehranou dvojici Vahalík – Dobešová. Marek s Kristýnkou nenašli recept na velmi silnou dvojici Vybíral – Absatzová.

Druhou bronzovou medaili si vybojoval Marek v singlu, kde podlehl pozdějšímu vítězi Vrchotickému. Tomu nejvíce zatápěl Dan Nachtman v dechberoucím zápase ve čtvrtfinále, kdy se zastavila hala aby sledovala napínavou koncovku ve třetím setu. Maty podlehl hned v prvním kole Klapalovi.

V singlu holek si Agátka nejdříve poradila se Štěrbovou ale ve druhém kole podlehla po třech setech velmi silově hrající Pargačové. Kristýnka v prvním kole porazila Vajdovou ale pak nedokázal přejít přes Antalovou.

Třetí bronzová medaile patří klukům v deblu Danovi s Márou, kteří v semifinále podlehli pozdějším vítězům Vrchotickému s Klapalem. Maty spolu s parťákem Skrčeným z Kladna podlehli ve čtvrtfinále dvojici Šíma – Klapal.

Turnaj opět ukázal v čem jsme silní ale zároveň na čem dál pracovat, tak vzhůru do toho ať jsme opět lepší!

Anežka L.