Ve dnech 8.-11. února se konalo v Pécsi v centru Multialarm mezinárodní juniorské mistrovství Maďarska. Sledovaného turnaje pro reprezentační výběr U19 se zúčastnila i skupina proseckých hráčů. Ti zůstali těsně pod medailovými pozicemi, ale sehráli spoustu výborných zápasů a rozhodně se v konkurenci i výrazně starších protihráčů neztratili.

Online výsledky

Fotografie

Velký dík za pomoc s organizací výjezdu patří Martině Kárníkové, která zařídila české výpravě ubytování a Petrovi Palánovi, jenž pomohl zajistit vypůjčení velkého auta. Celý tým tvořil trenér a řidič Tomáš Krajča a osmička hráčů z Proseka i dalších oddílů – Ivča Treperová, Amélie Maixnerová, Erika Osičková, Kryštof Coufal, Filip Titěra, Lukáš Thor, Lukáš Patzák a Michael Havlíček.

Pro naše mladé hráče je velkým úkolem etablovat se v okruhu U19 a získat body za vyhrané zápasy, zároveň porovnat se s evropskou konkurencí. Důležité je, že všichni dokázali vyhrát alespoň jedno či dvě kola, a často zahráli lépe, než jak je známe z domácích kurtů.

V mixu Filip s Ami prošli do třetího kola, kde čelili nasazeným jedničkám Pipuničovi a Buchberger. Totální drama s koncovkou třetí sady 27:29 a nešťastným koncem, určitě však pokrok v mixových dovednostech a hře, zejména kolem sítě.

V singlu kluci měli problém se soupeři z Česka – Filip podlehl Adamu Burgetovi, Kryštof Michaelu Havlíčkovi. Ocenit ale zaslouží dvě uhraná kola Kryštofa, který porazil mistra Ukrajiny Siedova po skutečně skvělém, konzistentním a dynamickém výkonu, a zvládl i belgického protihráče Van Coilieho. Lukáš podlehl jednomu z favoritů turnaje Pandelemu z Rumunska.

Ami měla původně čelit v pikantním souboji do Německa přestoupivší Bursové. Ta se ale z turnaje odhlásila, a tak se Ami dostala v pavouku dále, přes náročný třísetový duel s Petrou Benišovou dokonce až do čtvrtfinále, v něm byla úspěšnější Johanka Ivanovičová ze Slovenska.

Debly přinesly Kryštofovi a Filipovi výhru nad řecko-kyperským párem a následně prohru s výborně hrajícími Burgetem a Šolarem. Lukáš a Michael po kvalitních výkonech prošli do třetího kola a těsně podlehli domácí dvojici Mesterházy-Horváth. Ami s Erikou uhrály jedno kolo, skvěle pak zahrály Ivča s Kájou Kalkušovou, které dokázaly v prvním kole vyřadit pár z Tchaj-wanu, ve druhém si poradily se silnými Chorvatkami Buchberger a Pranič a ve čtvrtfinále svedly krásný, bohužel v koncovce neúspěšný souboj s Koriaginou a Vantsarovskou z Ukrajiny.