České Budějovice hostily ve dnech 2.-4. února mistrovství ČR dospělých. Početná skupina proseckých hráčů se snažila o zisk cenných kovů na nejprestižnějším domácím klání. A cenné kovy zacinkaly hned tři: Ivča Treperová vybojovala bronz v mixu po boku Ondry Běhounka, Adam Šulc spolu s Vaškem Palánem stejnou medaili v deblu a Adam navíc i v mixu společně s Klárou Šilhavou.

Online výsledky

Hráče v turnaji koučovali trenéři Tomáš Parkán a Tomáš Krajča. A proseckých do soutěže zasáhla celá řada: Amélie Maixnerová, Václav Palán, Vojtěch Poříz, Vanda Sedláčková, Natálie Stará, Adam Šulc, Ivana Treperová, Veronika Tvrdíková, Šárka Vlášková a Michaela Zelinková.

Nejúspěšnější disciplínou pro nás byl mix, kde jsme získali hned dvě bronzové medaile. Adam s Klárou tentokrát neměli „vražedný“ los a přešli mimo jiné přes dvě silné dvojice z juniorské reprezentace. V semifinále hráli skvělý set proti pozdějším vítězům Král-Krpatová s výsledkem 27:29 a celkově předvedli opět výkonnostní posun a vysokou kvalitu. Ivča to, slovy Adama, opět zařídila tak, aby měla medaili 😉 a to vyřazením nasazených Ehma a Krpatové a čtvrtfinálovou oddílovou bitvou proti Vaškovi s Míšou.

„MČR hodnotím ze svého pohledu velmi kladně. Jsem moc ráda, že se mi podařilo získat a i obhájit z minulého roku bronzovou medaili z mixu,“ zhodnotila své působení Ivča stručně. Dodejme, že se jí na turnaji dařilo i přesto, že na něj šla přímo z týdenního lyžování, na jejím pohybu či úderových volbách to ale naštěstí příliš poznat nebylo.

Pochvalu za mixové výkony zaslouží i Naty ve dvojici s Petrem Janouškem, kteří dokonce vzali set právě Vaškovi s Míšou a mohou být tak také velmi spokojeni.

Do singlu mužů se na divokou kartu dostal Vojta, který i přes podporu svého fanouška a v turnaji U11 svěřence Honzíka podlehl ve vyrovnaném prvním kole Davidu Stejskalovi. Mezi ženami Míša dokázala neuvěřitelné, i přes půlroční stáž v Číně a nehrání našich turnajů být nasazená. Avšak na tři sety podlehla Kubečkové a s turnajem se tak loučila ve druhém kole. Ami přešla také kolo první, a prohrála s Lucií Skařupovou. Nejblíže medaili byla Vanda, která suverénně přehrála Kalkušovou a Dvořákovou, ale podlehla skvěle takticky hrající Lucii Černé.

V ženském deblu jsme medaili slavili loni, letos ne – dobrý los nevyužily Ivča s Kájou Kalkušovou. Ami s Vandou prošly mezi osm nejlepších párů, ale Kačky Koliášová a Osladilová je udržely na bezpečný distanc po celý průběh zápasu.

Mezi muži Vašek s Adamem přežili klinickou smrt v úvodním zápase proti skvěle hrajícím Morávkovi a Alterovi z Kladna, vyhráli 22:20 ve třetím setu (s otočením stavu 17:20). Nakonec získali třetí místo po semifinálové prohře s pozdějšími mistry Janoštíkem a Brázdou.

„Letošní MČR se z mého pohledu vydařilo jak po organizační stránce, tak po stránce herní. Jsem rád, že jsme spolu se svými spoluhráči dokázali získat bronzové medaile a sehrát kvalitní zápasy proti pozdějším vítězům. Zároveň si z turnaje odvážím i poznatky, co ve své hře zlepšit, a také chuť do dalšího trénování,“ zhodnotil vydařený turnaj Adam.

A Vašek dodal ze svého pohledu i výhled do budoucnosti: „Naším cílem byl při letošním MČR postup do semifinále, podvědomě jsme se však chtěli probojovat až do finále. Nyní máme tedy již třetí bronz v řadě a v následujícím roce nás čeká další práce, abychom vylepšili naše maximum.“