ligamost

V sobotu 5. prosince cestoval prosecký tým dospělých k utkáním západní skupiny 1. celostátní ligy do Mostu na půdu místních Super Stars. Bohužel, dvě utkání s Mostem a s BK TU v Liberci nám shodně přinesla dvě těsné porážky 3:5 a propad v průběžné tabulce, která je po druhém hracím víkendu mimořádně vyrovnaná. Prosecký tým pod vedením kapitánky Diany Pražákové tvořili Berta Ausbergerová, Míša Zelinková, Marian Šulko, Tomáš Krajča, Honza Vorlík, Michal Beznoska a Filip Stádník.

SK Prosek Praha – Super Stars Most 3:5

Utkání v Mostě výrazně poznamenaly neregulérní podmínky v tělocvičně. Jasný, slunečný den způsobil, že i přes zaclonění jedné strany tělocvičny byla viditelnost velmi špatná. Volba strany a los na začátku zápasu tedy mnohdy zásadně ovlivnily jeho průběh.

Úvod utkání s Mostem nám vůbec nevyšel. Filip s Bertou se na kurtu v mixu hodně hledali a podlehli jasně Nevečeřalovi a Koldové. Tomáš s Kolouškem dovedli čtyřhru proti páru Král-Repiar do třetího setu, ale v něm si nechali mladé soupeře utéci – doslova je Ondra Král „přepodával,“ což by se nemělo stávat…

K vyrovnání bilance náš přiblížily holky, které po dramatickém průběhu zvládly lépe koncovku čtyřhry a porazily pár Ondrášková-Koldová 21:18 ve třetím setu. Po zaváhání v úvodním setu pak bod přinesli i Honza s Marošem na jedničce proti Orosovi a Nevečeřalovi.

Jenže z dvouher už jsme dokázali vytěžit jen jeden bod, když Honza po boji udolal svého jmenovce Honzu Porta. Míša hrála smolný zápas proti Verče Dobiášové – po prohře v prvním setu už to vypadalo, že ve druhé sadě průběh zápasu otočí, ale nakonec ztratila koncovku 21:23. Tomáš po bohužel tradičně nervozním a vzteklém výkonu podlehl Repiarovi ve dvou setech. A Marian dokázal mladého reprezentanta Ondru Krále svými přesnými míči a taktickou rozehrou bohužel zaskočit jen v jednom setu. Celkově tedy zvítězili Super Stars Most poměrem 5:3.

SK Prosek Praha – BK TU v Liberci 3:5

Proti Liberci jsme i přesto vsadili na stejnou sestavu, což byla zpětným pohledem možná chyba. Každopádně po párových disciplínách byl stav opět vyrovnaný. Filip s Bertou tentokrát našli společnou „řeč“ (= Berta pustila Filipa na síť a hrála mu zadního deblistu 😀 ), a tak porazili ve dvou setech pár Zahrádka-Nejedlová. Bohužel, Tomáš s Kolouškem byli na kurtu negativní a nezvládli nadějný debl proti Peníškovi s Panošem ve dvou koncovkách. Marianovi to vyšlo, že hrál dvakrát se slovenskou posilou libereckých Jurajem Vachálkem – v deblu spolu s Honzou podlehli páru Vachálek-Zahrádka. Míša s Bertou naproti tomu ukázaly i napodruhé vzájemnou podporu a dobrou formu, když porazily dvojici Grenčíková-Nejedlová.

Míša pak ještě Lucku Grenčíkovou porazila ve dvousetovém utkání dvouhry a dala nám tak vedení 3:2.

Mezitím Tomáš rozehrál svoji dvouhru s Mirkem Šídou. Soupeř hrál jednoduchou, ale účinnou taktiku a prakticky nekazil, takže si odnesl výhru 21:12 a 21:17. Honza, na jehož dvouhru jsme v tu chvíli spoléhali, si vybral slabší chvilku, nedokázal Rosťovi Peníškovi vnutit svou útočnou hru a hodně kazil, takže prohrál 10:21 a 15:21.

V závěru se pokusil o malý zázrak Marian proti Vachálkovi. A i když odehrál zápas první dvouhry mužů přímo fantasticky, na mladšího a skvěle připraveného soupeře to po výsledku 11:21 a 18:21 nestačilo.