28827639_10156363394628130_2418504547025634512_oV neděli 18. března se hrálo poslední kolo 1. ligy – družstvo SK Prosek Praha A cestovalo do Českých Budějovic, aby čelilo týmům Křemže, Astry B a Vesce v soubojích o záchranu v soutěži. Ve skupině o 4.-7. místo jsme po dvou výhrách a jedné porážce udrželi nejlepší možnou, tedy čtvrtou pozici, a v příští sezóně tak Prosek bude opět ligový!

Výsledky: czechbadminton

Za SK Prosek Praha A v posledním kole nastoupili Lukáš Klačanský, Marian Šulko, Filip Stádník, Tomáš Krajča, Vašek Palán, Míša Zelinková a Berta Ausbergerová.

Na úvod nás čekalo trochu místního koloritu – zavřené dveře od sokolovny a čekání v mrazu, minimální čas na rozehrání vzhledem k nepřipravené hale a ne zrovna diplomatické počínání organizátorů. Bylo to „napjaté,“ ale snad jsme to zvládli oboustranně se ctí – škoda těchto zbytečných konfliktů…

Duel s pořádajícím Sokolem Křemže pro nás skončil bohužel porážkou 3:5. Začali jsme nešťastnou porážkou v mixu, Filip s Berti podlehli Koudelkovi a Mouritsen 19:21 ve třetím setu. Svůj debl vyhráli Filip s Marošem, ale Míša s Bertou prohrály s Mouritsen a Matouškovou a Lukáš s Vaškem na tři sety podlehli Beranovi a Kukačovi. V singlech jsme měli bilanci vyrovnanou – výhry přinesli Maroš a Míša, ale VAšek si neporadil s Hadáčkem a Lukáš na jedničce s Beranem.

Ve druhých dvou utkáních už byla naše koncentrace i výkony lepší. Astru B jsme porazili poměrem 5:3. Bodovali Filip s Berti v mixu, Lukáš s Vaškem proti Netíkovi a Svátovi (21:19 ve třetím setu), s přehledem v singlu pak Maroš. Za stavu 3:3 při prohrách Míši s Kobylákovou, Vaška se Svátou (po dobrém výkonu na 3 sety) a deblu Maroš-Filip se hrály poslední dva zápasy o všechno – Lukáš si ale poradil s Myšákem a holky porazily v deblu Myšákovou a Zychovou, takže jsme vyhráli 5:3 a vzhledem k výhře Vesce nad Křemží měli již jistotu 4. místa.

Sezónu jsme ale chtěli zakončit vítězně, a to se také podařilo, když Slovan Vesec odešel poražen výsledkem 6:2. Dílčí změny v sestavě přinesly výhru mixu Vaška s Berti, Maroš s Filipem porazili Stejskala a Milého, holky Foukalovou a Synkovou, a jediný bod v párech ztratili Vašek s Lukášem po prohře s Vajsejtlem a Klimešem. O naší výhře rozhodli následně Maroš trochu udřenou výhrou nad Nývltem a Míša, která přehrála Hořínkovou. V závěrečných singlech se končilo dvakrát stavem 21:17 ve třetím setu. Tomáš takto prohrál se Stejskalem, Lukáš stejným poměrem vyhrál nad Klimešem, a tak jsme celkově Vesec porazili 6:2.

Díky patří všem hráčům, kteří v sezóně za náš tým nastoupili – vzhledem ke zdravotním obtížím a nekompletní sestavě je 4. místo prima výsledek a příští rok se budeme chtít rvát o ještě lepší umístění!