V sobotu 11. května organizoval náš oddíl v hale ZŠ Vinoř baráž o udržení v západní skupině 1. ligy. Náš B-tým dospělých zvítězil proti všem třem soupeřům a uhájil tak svou prvoligovou příslušnost; k velké radosti hráčů i realizačního týmu tak stejně jako loni budeme mít v 1. lize hned dva týmy.

výsledky kvalifikačního turnaje

B-tým nastoupil v sestavě Berta Ausbergerová, Vanda Sedláčková, Natálie Stará, Jiří Nývlt, Filip Stádník, Tomáš Krajča, Kryštof Coufal, Petr Bříza a Marek Schumpeter.

V prvním utkání jsme hráli napínavý souboj s BK TJ Baník Most. Ke konečné výhře 5:3 přispěl Kryštofův a Vandy singl, oba pánské debly a mix Marka s Bertou.

Loni se nám podařilo vyřadit prvoligový tým Sokola Křemže. Letos Křemže přijela na kvalifikaci o trochu slabší a to dokumentuje výhra 7:1. Radost jsme měli z výhry úvodního mixu proti silné dvojici Beran-Krejčí, soupeři získali čestný bod v prvním deblu.

Před utkáním s BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou B bylo jasné, že se rozhodne v přímém souboji o postupujícím. Benátky měly lepší skóre, a tak jsme potřebovali jakýmkoli způsobem vyhrát. Potvrdily se papírově tři „jisté“ body soupeře v prvním singlu, mixu a prvním deblu. Ale naši hráči dokázali postupně vyhrát všechny zápasy otevřené a pro nás: Vanda přehrála Hermannovou a spolu s Bertou zvládly i čtyřhru, Kryštof před svým odjezdem na oslavu otočil nepříznivý průběh první sady a porazil Jardu Holečka a Petr doslova heroicky vybojoval singl s Dennisem Kerplem 21:19 ve třetí sadě. Pátý bod přidal Petr s Tomášem v deblu a radost mohli mít nejen hráči na kurtu a za lavičkami, ale i početné publikum, které přišlo náš tým podpořit.

Pro všechny jednak hezký sportovní výsledek, jednak skvělý týmový zážitek. Díky patří klubu za podporu pořádání baráže, Vaškovi jako vrchnímu rozhodčímu, celému týmu za bojovné a kvalitní výkony a samozřejmě všem, kdo se přišli podívat a zatleskat.

Příští rok se těšíme na 1. ligu s proseckými týmy dospělých A i B, kde mohou dostat mnoho příležitostí a kvalitních zápasů naši dorůstající mladí hráči.