V sobotu 11. května se hrála baráž o udržení ve 2. regionální lize. Za pořadatelství našeho oddílu se jí zúčastnily týmy dospělých SK Prosek Praha C a SK Prosek Praha D. Úspěšné bylo „déčko,“ které barážový turnaj vyhrálo a slaví tak udržení ve 2. lize; céčko bude příští rok startovat ve 3. regionální lize.

výsledky druholigové baráže

SK Prosek Praha C hrál ve složení Veronika Tvrdíková, Šárka Vlášková, Diana Šimurková, Petr Mazúr, Filip Týc, Matej Miklúš, Radek Gregor, Jan Jurka.

SK Prosek Praha D nastoupil v sestavě: Klára Gerbelová, Veronika a Jana Flusserovy, Gabriela Frühaufová, Volodymyr Stolowitzki, Václav Obhlídal, Jan Šnaiberk, Tomáš Orlík a Petr Krejčí.

V důležitém semifinále céčko bohužel podlehlo Astře Praha C 3:5, kdy zamrzely zejména třísetové prohry pánských deblů. V souboji o 3. místo si céčko poradilo s družstvem Banana Badminton B 5:3.

Déčko v semifinále uhrálo s Banana Badminton B remízu 4:4, při lepším poměru bodů však naši postoupil do finále baráže. Důležitý byl mix Petra s Gabčou, kteří dokázali dovést do vítězného konce souboj s Tomanem a Phamovou. Ve finále baráže pak déčko porazilo Astru C poměrem 6:2 a mohlo se radovat z jisté záchrany ve 2. regionální lize.