ligaspojeVelmi úspěšné kolo 1. ligy má za sebou A-tým dospělých. Na Spojích za pořadatelství našeho oddílu se nám podařilo porazit postupně Slovan Vesec, Astru ZM Praha B i Super Stars Most, prosečtí se tak nyní posunou na 4. místo tabulky a do vedení skupiny o udržení. Pod vedením kapitánky Diany Pražákové za družstvo nastoupili Berta Ausbergerová, Míša Zelinková, Marian Šulko, Filip Stádník, Michal Böhm, Tomáš Krajča, Michal Beznoska a poprvé po zranění achillovky také Michal Svoboda.

Než přejdeme k výsledkům, je třeba poděkovat všem, kdo se podíleli na úspěšném uspořádání turnaje a věcech kolem. Tedy Dianě za pečlivou organizaci, Ireně, která spolu s Didi odřídila turnaj od stolku vrchní rozhodčí, všem, kteří přišli pomoci s pískáním (náš oddíl dodal rozhodčí pro všechny zápasy kola), divákům, kteří nás přišli podpořit, a všem, kteří přispěli nějakou tou laskominou do otevřeného bufetu 😉

Ráno jsme začali přáním Míše k osmnáctým narozeninám, z dárků, které dostala, si rozhodně přední místo zaslouží česko-slovenský slovníček od Mariana; po pravdě se i Maroš posléze poučil o zajímavých slovíčkách svého vlastního jazyka 😉 Pak už jsme se ale pustili do prvního ostrého utkání proti Slovanu Vesec.

SK Prosek Praha – TJ Slovan Vesec 5:3

marianspojeProhlédněte si: zápis o utkání

Hodně dramatický duel s překvapivým vyústěním pro nás začal vedením 1:0, když soupeř nepostavil čtyřhru dívek. V mixu Filip s Bertou i přes ztracenou koncovku druhé sady porazili dvojici Klimeš-Socha. Bohužel Michal B v singlu v těsných koncovkách podlehl Kanajlovi a Tomáš ve dvou setech nestačil na dobře hrajícího Stejskala. Posléze se hrály oba pánské debly – v obnovené premiéře po několika letech 😉 Filip s Michalem přehráli pár Kanajlo-Stejskal. Marian s Kolouškem ale nedostali šanci proti útočně hrající dvojici Szymczak-Klimeš. Za stavu 3:3 rozhodovaly o výsledku poslední dva singly. Míša v prvním setu vyhrála, ve druhém vedla nad polskou soupeřkou Sochou 20:16, ale koncovku ztratila a muselo se jít do třetí sady. Mezitím vedle Marian podlehl Szymczakovi v prvním setu 12:21, a tak to vypadalo na výhru Vesce. Jenže oba naši hráči sebrali síly, Míša aktivnější a útočnější hrou rozhodla třetí set výsledkem 21:10. Marianovi se mezitím podařilo utahat soupeře několika dlouhými výměnami, a když zvládl koncovku druhé sady poměrem 21:19, začali jsme doufat dokonce v nepravděpodobné vítězství. A stalo se! Ve třetím setu už Maroš zápasu jasně vévodil a silného soupeře porazil 21:7.

TJ Astra ZM Praha B – SK Prosek Praha 2:6

kolousekspojeProhlédněte si: zápis o utkání

Stejně jako předchozí soupeř ani Astra nenasadila do utkání čtyřhru žen, takže jsme už od začátku vedli 1:0. V naší sestavě jsme udělali několik změn, abychom prostřídali hráče; a tak hrál mix tentokrát Filip s Míšou. Šlo jim to ale podobně, jako s Bertou – první set s párem Gregor-Myšáková vyhráli, druhý prohráli, ale ve třetím zvítězili poměrem 21:11. Trochu nečekaný bod získali soupeři ve druhém deblu, kde pár Marian-Michal S podlehl dvojici Fiala-Myšák, zejména obrana Honzy Fialy byla prostě a jednoduše neprůstřelná 😉 Párovou bilanci naopak vylepšili Tomáš s Kolouškem, kteří na jedničce porazili Gregora a Měřičku 21:19 a 21:18. Berta ve dvouhře bojovala s Míšou Myšákovou na tři sety, ale v rozhodující sadě jí došly síly a bod zapsala na svou stranu Astra. Naštěstí už ale poslední – Filip ve třech setech porazil Honzu Fialu, Tomáš si poradil s Jirkou Měřičkou a v závěrečném zápasu o skóre Marian přehrál Lukáše Myšáka.

Super Stars Most – SK Prosek Praha 2:6

michalspojeProhlédněte si: zápis o utkání

V závěrečném souboji proti nám stál tým Super Stars Most. Při oslabení soupeře o dva klíčové hráče Valentu a Krále jsme doufali v zisk bodů „nad plán“ – a to se i podařilo. Načali to Filip s Bertou výhrou v mixu proti Portovi a Ondráškové. Zvládli jsme i oba pánské debly: Marian s Kolouškem porazili pár Oros-Repiar a Filip s Michalem proboštovskou dvojici Port-Nevečeřal. Bod ztratily ve svém prvním deblu dne holky, které v tradičně vyrovnaném souboji s mosteckou dvojicí Koldová-Ondrášková prohrály 15:21 ve třetím setu. Dvě velmi napínavé singlové bitvy se pak hrály souběžně na kurtech 3 a 4: Tomáš ve své koncovce třetího setu podlehl v maratonském zápasu Nevečeřalovi 20:22. Michal Böhm naproti tomu otočil průběh třetího setu s Orosem (za stavu 8:16 ho prý motivovaly naše „plačící děti za kurtem“ – nebýt fanoušků, těžko by našel morální síly na zvrat) a vyhrál 23:21. Vedli jsme 4:2 a potřebovali ještě jeden bod. Vybojovali jsme nakonec hned dva, když Míša po dobrém výkonu porazila Verču Koldovou a Marian „zkušeně“ vyhrál nad Samem Repiarem dvakrát 22:20.

Po velmi úspěšném prvním kole skupiny o udržení se posune prosecký tým na 4. místo tabulky a s dobrým náskokem na pozice znamenající sestup můžeme hledět optimisticky k závěrečnému kolu soutěže, které bude v únoru hostit Most.