ligaV sobotu 30. října se na Astře konalo první kolo západní skupiny 1. ligy. Družstvo dospělých SK Prosek Praha ukázalo sportovní srdce, když i ve značně kombinované sestavě bez posil a s řadou zdravotních potíží dokázalo přehrát všechny tři soupeře – Křemži, domácí Astru i Liberec. Letošní ročník tedy otevíráme vítězně!

Výsledky 1. ligy online: czechbadminton

Tým SK Prosek Praha nastoupil ve složení: Michaela Zelinková, Jitka Benešová, Natálie Stará, Šárka Vlášková, Filip Stádník, Václav Palán, Jan Vorlík, Václav Podivín, Adam Šulc a Tomáš Krajča.

Kombinovaná sestava odrážela fakt, že nás před tímto kolem stíhala jedna smůla za druhou. Zranění, termínové kolize či nemoci vyřadily ze hry naše zahraniční posily. K dovršení všeho zranění či nemocní byli snad téměř všichni hráči A-týmu. Povolali jsme tedy náhradníky z týmů SK Prosek Praha B, C a dokonce i D. A společné dílo se podařilo! Tři výhry jsou o to radostnější, že se zapojili pouze naši odchovanci a kmenoví hráči, že mnozí ochotně vypomohli družstvu v nesnázích, a také že zranění hráči přežili náročný turnaj bez dalších dopadů na své zdraví…

SK Prosek Praha – TJ Sokol Křemže 4:3
V utkání s Křemží byly karty rozdány celkem jasně. Tři body soupeři z jihu Čech zajistili Jindra Kukač a Petr Beran v singlech a spolu v deblu. Všechny ostatní zápasy jsme ale zvládli lépe my. Naty při své premiéře v 1. lize zaznamenala výhru s Honzou v mixu i s Míšou v deblu a ukázala, že se soupeřů rozhodně nebojí. K tomu bod za 2. čtyřhru Honzy a Vency, a Míša, která porazila v singlu Matouškovou – 4:3 a veliká radost na úvod dne.

Zároveň nutno dodat, že v novém systému počítání na tři vítězné sety do 11 bodů jsme toto utkání měli odehrané za méně než hodinu a půl a jeho průběh byl z našeho pohledu až příliš rychlý, vedení zápasů takticky nezajímavé a celkově nás tedy rozhodně tato novinka nenadchla.

SK Prosek Praha – TJ Astra ZM 6:1
Pražského rivala a pořádající tým z Astry jsme dokázali přehrát vysokým rozdílem 6:1. Základ položil mix Honzy s Míšou, vítězily též oba mužské debly Vašek-Adam a Honza-Venca. Do deblu zasáhly Jitka se Šárkou a proti Sonnkové a Kurzové hrály moc dobře, ač prohrály ve třech setech. Singly byly už ale opět v naší režii. Míša přehrála Kobylákovou, Vašek si ve čtyřech setech poradil s Kurzem a Tomáš porazil na jedničce Fialu.

Podruhé a s velkou chutí zařvané (a dokonce živě přenášeno na Slovensko) „PPP“ (Prosek Praha p***) tedy přineslo plný bodový zisk!

SK Prosek Praha – BK TU v Liberci 5:2
Z nastaveného standardu jsme neslevili ani proti liberecké Techničce. Honza s Míšou sice chvilku chytali rytmus v mixu, ale Rázla a Nejedlovou udolali. Výhru přinesl i Adam s Vaškem v prvním deblu. Pak se chvilku hrály singly – Filip ve čtyřech setech porazil Janouška, Vašek si zase poradil s Markem. Jíťa se Šárkou bohužel nezopakovaly výkon z předchozího utkání a podlehly Peruňské s Nejedlovou. V napínavém, pět setů trvajícím zápasu Honza s Vencou porazili Janouška a Rázla. Do posledního singlu žen Míša proti Peruňské vzhledem k rozhodnutému stavu už nenastoupila. Zdraví je přednější – a naše spokojenost s průběhem hracího dne byla tak doplněna i tím, že hráčka, která šla do největšího rizika, turnaj zvládla.

Týmové soutěže jsou pro nás vždy velkým svátkem a radostí. Tentokrát o to silnější, že tři výhry získala sestava kombinovaná, jak se jen dalo. Díky všem a na konci listopadu jdeme do boje znovu!