SK Prosek Praha – Deltacar Benátky n. J. 0:8
SK Prosek Praha – Sokol Meteor Radotín Praha 1:7
SK Prosek Praha B – USK Zentiva Plzeň 4:4
Chemička Ústí n. L. – SK Prosek Praha B 1:7
SK Prosek Praha C – TJ Spoje Praha B 3:5
SK Motorlet Praha – SK Prosek Praha C 3:5
Astra ZM Praha B – SK Prosek Praha C 4:4

**1. liga**

**SK Prosek Praha – Deltacar Benátky n. J. 0:8**

V nemocemi oslabené sestavě tým SK Prosek neuhrál proti loňskému mistru ČR ani bod. Nastoupili jsme ve složení Radka Šustrová, Martina Hobziková, Marek Teller, Michal Svoboda, Petr Hošek, Tomáš Krajča. Krom nových triček moc pozitiv zhruba dvě hodiny v domácí tělocvičně v Lovosické nepřinesly. V černé jsme šli mnohdy na kurt jako na pohřeb – a z kurtu, jako by nás už pohřbili.

První se tradičně rozehrál mix. Petr s Martinou narazili na zahraniční posily soupeře a páru Russkikh, Zaitsava dokázali vzdorovat jen v několika výměnách. Já s Michalem jsme na druhém deblu souběžně hráli proti zkušené dvojici Martinec, Mendrek. Kupodivu se s nimi hrát dalo, aspoň já osobně jsem čekal větší nářez. Bohužel jsme vyprodukovali velké množství zbytečných chyb, smečí a kraťasů do saka a špatných příjmů.

Ani jsem si pořádně nevydechnul a už jsem nastupoval ke třetímu singlu proti Jardovi Fröhlichovi, s nímž jsem se už utkal loni. Bylo to naše třetí vzájemné utkání a jenom potvrdilo, že mi jako soupeř nesedí – prohrál jsem s nim zase jednoznačně, i když tentokrát jsem zahrál asi nejlépe z těch tří konfrontací. Ve druhém setu, když byl stav v přestávce z mého pohledu 8:11, jsem se cítil asi nejlépe, ale bohužel jsem pak daroval soupeři spoustu bodů chybami ze zbrklosti.

Vůbec jsem neviděl hrát Radku s Martinou debla a stihl jsem také jen závěr druhého setu debla kluků. Petr s Markem odehrávali podle mého soudu výborný zápas s párem Russkikh, Jelínek. Časté drivové výměny a velmi rychlá hra mohly těšit pečlivého pozorovatele, p. Hobzika. Výsledek – prohra 18:21 18:21.

Radka ze singlu s Dominikou Koukalovou odešla s nejvýraznější prohrou dne. Dominika prakticky nekazila, držela Radku v zadní části kurtu a trpělivě čekala na její chyby. Ty přišly. Radce nepomohla ani námi zvolená taktika soustředit se na soupeřčin forehandový roh.

V závěrečných singlech pak ani čestný bod nevybojovali Michal s Markem. Michal neodehrál proti Martincovi nejlepší zápas – v prvním setu ho potopily krátké výhozy a několik těsných autů, ve druhém setu hrál vyrovnanější partii, ale bodově stejně soupeři nestačil. Marek protáhl souboj s Jelínkem do tří setu. Divoký byl hlavně ten druhý: Marek vedl 11:2, aby byl o chvíli později stav 11:11. Na konci prakticky rozhodl jeden míč: bylo to 19:18, když se Markův naražený kraťas zastavil na pásce a… spadl zpátky. Následovaly dvě chyby a radoval se benátecký Jelínek.

Na všem bychom měli hledat pozitiva, pokusím se tedy také:
koberce vydržely, v nových tričkách jsme dle hesla p. Jurky aspoň na kurtech dobře vypadali (když už jsme nevyhrávali), nikdo se nezranil a já jsem ve večerních hodinách stihl vyplést Lihoušovi raketu

Zítřek by měl být badmintonově o něčem úplně jiném, držme tedy našim palce v důležitém utkání proti Astře.

*******

**SK Prosek Praha – Astra ZM 4:4**

V možná klíčovém utkání o udržení jsme s Astrou pouze remízovali a ztížili si tak cestu k záchraně. Body dělali v singlech Marek Teller, Michal Svoboda a oba pánské debly Teller-Hošek, Svoboda-Maixner.

**SK Prosek Praha – Sokol Radotín Meteor Praha 1:7**

Čestný úspěch zaznamenal až v předposledním utkání Michal, který zdolal Jardu Sobotu v pěkném zápase díky svému útočnějšímu hernímu pojetí. Předtím neuspěli v mixu Petr Hošek s Radkou Šustrovou, když jejich hra měla do smíšené čtyřhry daleko – chyběl lepší servis a aktivnější hra na síti. Debl Honzy Filze s Michalem Svobodou byl velmi nadějný. Ve druhém setu kluci dokonce vedli 20:17, náskok ale prohospodařili a zápas nezdramatizovali. Chvíli nato dohráli debla Petr Hošek s Markem Tellerem – a jako by se po zkušenějších kolezích opičili, prohráli, když ve druhém setu vedli už 20:17…

Debl holek skončil dřív, než jsem jej stihl začít výrazněji sledovat, a to bohužel platilo i o singlu Martiny Hobzikové, která neměla proti velmi dobře hrající Kollarové nejmenší šanci. A tak až singly nám přinesly aspoň trochu radosti. Filík Michalovi Severovi vzdoroval sice srdnatě, ale bezúspěšně, Lihouš, jak už bylo řečeno, vyhrál, a Marek Teller sice se Skokanem prohrál na dva, nicméně byl mu vyrovnaným soupeřem.

**2. liga:**
**SK Prosek Praha B – USK Zentiva Plzeň 4:4**
**SK Prosek Praha B – Ústí n. L. 7:1**

**KP:**
**SK Prosek Praha C – Spoje Praha B 3:5**
Zápas se Spojaři jsme začali horečným administrativním řešením. Bohužel, vinou diletantismu při psaní a kontrole soupisek jsme nemohli zapojit Vítka, což nás trochu rozhodilo. Na výsledku to ale vidět nebylo. Hned první tři singly se totiž staly naší kořistí. Já ve třísetové bitvě zdolal Petra Hohenbergera, Tomáš Parkán přehrál Dana Nigrina a největší radost nám způsobil na trojce Jáchym Šenkyřík, který porazil ve třísetovém zápase Štěpána. Pak se chopila badmintonového náčiní Zuzka a nám sklaplo. Její prohru v singlu s „nebožkou“ Zdeničkou Pelzlovou jsme vážně nečekali, o to nepříjemnější to bylo překvapení. Bohužel jsme pak nedokázali prorazit ani v jedné z párových disciplín proti domácím specialistům Golkovi, Horskému a Cittové.

**SK Motorlet Praha – SK Prosek Praha C 3:5**
Nu což, převlékli jsme zpocená trika, požrali něco lipíček, štrůdlů, mrkví a jiných poživatin – a vrhli se na další soupeře. Motorlet nastoupil v sestavě oslabené o Míru Loskota, takže jsme už od začátku vedli 1:0. Druhý bod jsem přidal já v singlu proti Ládovi Fuksovi, i když jsem si ve druhém setu vyzkoušel, jak nebezpečný tenhle soupeř dovede být, když se mu trochu povolí – ze 14:20 stáhl na 20:20 a já jen se štěstím odvrátil jeho dva setboly a vyhrál 25:23. Souběžně bohužel Jáchym prohrál s útočně a deblově naladěným Jirkou Stárkem, ale s dalším bodem jako záplatou přispěchal bryskně Tomáš Parkán, který – ač netrénoval – má formu jak z praku. Porazil chybujícího Hováda a vynahradil tak ztráty dívčí části výpravy: Jana Havláková neměla v singlu na Romanu nárok, holky bohužel prohrály i debla. S důležitým bodem ovšem přispěchal mix Parkán J., Kvíčalová a definitivu vítězství jsme dali my s Jáchymem. Proti páru Fuksa, Hovád jsem nám příliš nevěřil, ale odehráli jsme zápas v dobrém tempu, já se vyhecoval tentokrát pozitivně a náročnou roli zvládl.

**Astra ZM B – SK Prosek Praha C 4:4**
V utkání s Astrou jsem se zpočátku bál, aby se nenaplnila sebevědomá prohlášení Jindry a Pepy Kočího o kanáru. Soupeř byl jasným papírovým favoritem, ale nám se proti Astře daří a zase jednou jsme to potvrdili. Začal jsem už já – s Jindrou Honnerem jsem už dvakrát poměrně jasně prohrál, tentokrát jsem ale udržel nervy na uzdě, soupeři trpělivě vracel míče na jeho polovinu a nechal ho kazit. Moc se mi ten zápas líbil. Další dva singly byly jednoznačnou záležitostí Astry – Myšák zdolal Tomáše, Müller zase dřevěného Jáchyma. Zuzka se ale ve třetím setu singla s Lenkou Herrmannovou zdravě naštvala a z kurtu ji vyprovodila, což byl pěkný druhý bod do naší sbírky. Třetí přidal Jirka s Tomášem v poněkud rozhádaném, ale nakonec úspěšném deblu, a čtvrtý vybojovaly Zuzka s Janou v úplně posledním zápase, dámském deblu.