Ve dnech 19.-21. května se v Opatiji hrál turnaj evropského okruhu U17 – Adria U17 International. Pro české a potažmo i prosecké barvy šlo o skvělý turnaj, hned 4 zastoupení českých hráčů ve finále, dvě zlaté medaile a jedna z nich ve dvouhře dívek pro Amélii Maixnerovou!

výsledky online

Za pomoc s koučováním proseckých hráčů děkujeme trenérce Markétě Osičkové a za organizaci výjezdu všem ochotným rodičům, nebylo snadné celou partu dostat tam a zase zpět, o to víc si vážíme vzájemné pomoci.

Do turnaje zasáhli Petr Bříza, Kryštof Coufal, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Lukáš Thor a Filip Titěra.

Vypíchnout musíme fantastickou jízdu Ami a Filipa mixovým pavoukem, která vedla až do finále samotného turnaje. Na dvojici Kunin-Vantsarovská už to nestačilo, ale stříbro je vylepšením dosavadního BEC maxima a potvrzením dobré práce a vzájemné pohody ve dvojici na kurtu.

Ami dokázala navíc zcela ovládnout dvouhru dívek, když překonala i soupeřky jako Hédi Doroszmai v opakování čtvrtfinále ME U15, belgickou soupeřku Tammi Van Wonterghem a ve finále další výbornou Maďarku Zsofi Szabo. Veliká gratulace k premiérovému titulu z turnaje evropského okruhu!

Též další hráči sbírali dílčí výhry a cenné body do evropského žebříčku a s napětím očekávali oznámení nominace na ME U17 letos v srpnu.

S velkou radostí můžeme říci, že se zúčastní hned čtyři prosečtí hráči – Amélie Maixnerová, Lukáš Thor, Kryštof Coufal a Filip Titěra. Štěpánka Nýdrlová je navíc první náhradnicí pro dvouhru dívek. Gratulujeme!