DSC_1050V neděli 25. února hostil Hamr Braník druhé kolo soutěže družstev žáků věkové kategorie U15. Za náš klub startovaly dva týmy pod vedením kouče Martina Lederera, prosecké áčko zaznamenalo tři výhry a v tabulce se dělí o první místo s také dosud stoprocentním Hamrem A. Béčko své zápasy prohrálo, ale se smolným výsledkem proti Radotínu B, a po dobrých a bojovných výkonech našich hráčů.

Prohlédněte si: výsledky a tabulku

Družstvo A nastoupilo ve složení: Veronika Tvrdíková, Natálie Stará, Karolína Nachtmanová, Natálie Pávová, Adam Šulc, Petr Krejčí a Josef Rákosník. Za béčko pak nastupovali Jana Flusserová, Gabriela Kuptíková, Ivana Treperová, Veronika Sirůčková, Jan Solar, Jiří Zlatník a Šimon Pražský.

Áčko si v prvním duelu poradilo bez výraznějších obtíží s B-týmem pražské Astry, zapotili se akorát kluci v deblu (na tři sety s párem Pavlica-Urban) a Petr v singlu s Lecianem. Celkově 7:0. Následoval souboj proti A-týmu stejného klubu. To už bylo těžší, i když stále zvládnutelné – Adam si poradil se Schinkem, své singly vyhrály i Verča a Nachtmi, bodoval debl Naty-Verča a mix Adam-Nachtmi. Body pro Astru šly za Petrovou prohrou s Bittmanem a páru Pepa-Petr s Bittmanem a Havránkem.

V posledním utkání áčko vyzvalo Radotín A a byla to překvapivě veliká bitva. Adam na jedničce jasně porazil Krále, ale Petr prohrál ve dvou koncovkách s Bláhou. Po singlech jsme vedli 3:1 díky výhrám Verči nad Johnovou a Nachtmi nad Vyšehradskou. Jenže Adam s Petrem podlehli v deblu páru Bláha – Král a také Naty s Verčou nestačily na Chvalovou a Johnovou. Zápas „blbec“ naštěstí dopadl nakonec dobře, když Pepa a Nachtmi zvládli mix proti Karbanovi a Knaislové, a tak jsme vyhráli 4:3 a udrželi neporazitelnost.

K výkonům B týmu přidejme hodnocení Martina Lederera: „Bohužel se nepovedlo vyhrát žádné utkání, což vzhledem k průběhu souboje s Radotínem B trochu mrzí, ale k tomu později. Začali jsme s Radotínem A, kdy jediný bod urvala Janička s Knaislovou. Žádný zápas ale nebyl úplně jednoznačný a všichni pěkně bojovali. Pak nás čekal zápas s Radotínem B. Jirka uhrál jeden set na Schroettera a málem i celé utkání vyhrál, ale nakonec 19:21 ve třetím setu. Honza si poradil s Tuháčkem. Další dva body přidaly holky, a to Gábina s Vávrovou a Ivanka s Veselou, obě na tři sety. To byly ale poslední naše body, hlavně rozhodující debl holek, kde jsme nasadili nejsilnější sestavu Gábinu s Janičkou, trochu zklamal, kdy holky se na kurtě spolu moc nesrovnaly a zaplatily daň za nesehranost, tu naopak nepostrádaly sestry Klímovy. Takže 3:4 v náš neprospěch. Poslední zápas byl jednoznačnou záležitostí pro Hamr A, který i na nás nasadil téměř nejsilnější sestavu, výsledek podle toho vypadal, tedy 0:7 a ani jeden uhraný set.“