falcoO víkendu 5.-6.5.2018 se konal v hale Technické univerzity v Liberci-Harcově již 26. ročník FALCO cupu – turnaje oblastních a klubových družstev kategorie U15 (ročníky narození 2004 a mladší) v badmintonu o putovní Liberecký pohár za pořadatelství Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci.

Článek trenérky Romany Loskotové:

Turnaje se zúčastnilo 7 smíšených družstev z České republiky, která se v sobotu mezi sebou utkala ve dvou skupinách systémem každý s každým. Sobotní program pokračoval sehráním semifinálových utkání, kde se střetl vítěz skupiny A se druhým ze skupiny B a naopak. Zároveň se střetlo družstvo, které skončilo na 3. místě skupiny A s družstvem na 4. místě skupiny B. Nakonec se odehrála utkání o 1. místo, 3. místo a 5. místo. V každém utkání se hrály dvě dvouhry – dvouhra chlapců a dvouhra dívek a tři párové disciplíny – smíšená čtyřhra, čtyřhra chlapců a čtyřhra dívek.

Praha vs. Západní Čechy 5:0

Semifinále Praha také jasně vyhrála proti Jižní Moravě 3:0, po rozhodnutém stavu se zbylá utkání nedohrávala.

Ve finálovém utkání zvítězilo družstvo Prahy nad družstvem Východních Čech 4:1, když za vítězné družstvo bodovali ve smíšené čtyřhře Adam Šulc s Eliškou Bílkovou vítězstvím nad Pavlem Maňáskem a Petrou Maixnerovou 2:0 na sety (21:10, 21:12). Další body vítězného družstva přidaly pražské dívky. Nejdříve ve dvouhře dívek přehrála Klára Šilhavá svoji sokyni Terezu Šolarovou 2:0 na sety (21:16, 21:13) a ve čtyřhře dívek porazily Klára Šilhavá s Kájou Hejdukovou své východočeské protihráčky Terezu Šolarovou a Petru Maixnerovou také 2:0 (21:17, 21:17). Čtvrtý bod vítězného družstva přidal ve dvouhře chlapců Adam Šulc, když porazil Radka Pláničku 2:0 na sety (21:10, 21:10).