Ve dnech 15.-16. dubna hostily Pardubice celostátní turnaj GPA kategorie U13. Prosecká čtveřice pod vedením trenérek Dity Marešové a Anežky Limanovské se opět ve startovním poli neztratila a vybojovala dvě výhry v párových disciplínách a řadu dalších medailí.

Výsledky turnaje

Do turnaje zasáhli Agáta Maixnerová, Kristýna Gerbelová, Vladimír Svoboda a Kristián Bíba.

Naši hráči byli nejúspěšnější ve čtyřhrách. Holky společně ovládly celého pavouka, a to i přes dramatický souboj v semifinále proti jihočeské dvojici Dvořáková-Perníková, který zvládly v koncovce třetího setu. Ve finále si holky poradily s Anetou Váňovou a Maiou Weberovou, soupeřkami, jež je vyřadily na minulých áčkách.

Zlato v deblu navíc vybojovali i kluci, když ve finále na tři sety udolali Felixe Kyzlíka a Miroslava Teplého. Napravili si tak trochu dojem po singlech, kde oba zůstali bez medaile po prohrách s Teplým (Kiki) a Štěrbou (Vládík).

Holky se v singlu shodně zastavily v semifinále, Agátka po prohře s Maiou Weberovou a Kristýnka, jež podlehla pozdější vítězce Martině Czajové. A konečně v mixu Agátka s Kikim na výhru z minulých GPA navázali tentokrát druhým místem.

Vynikající výsledky našich hráčů jsou zásluhou jejich dobré práce v tréninku a chuti se zlepšovat. V jejich věku je nejdůležitější, aby jim motivace a chuť po nových dovednostech vydržela i dál. Všem patří gratulace a vzhůru do další práce 😉