WhatsApp Image 2022-02-13 at 14.12.01O víkendu 12.-13. února se v Českém Krumlově hrálo první letošní GPA kategorie U15. Pro náš oddíl to byl doopravdy historický turnaj – s rekordní účastí 10 hráček a hráčů, kteří navíc uhráli spoustu krásných výsledků a zastavili se na medailové bilanci 3 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové; nereálné přitom nebylo ani kompletní ovládnutí celého turnaje. Máme obrovskou radost z výsledků našich žáků, a zároveň vnímáme, že jde hlavně o další z postupných cílů v jejich badmintonovém růstu a učení…

Výsledky: online

Turnaje se zúčastnili: Petr Bříza, Kryštof Coufal, Veronika Flusserová, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová, Amélie Maixnerová, Jiří Matuška, Štěpánka Nýdrlová, Michal Pihera a Filip Titěra pod vedením trenérů Diany Pražákové, Tomáše Krajči a s pomocí Anežky Limanovské.

Předem je důležité říci, že celý velký výjezd posloužil mnoha účelům nad rámec zisku slávy, medailí a bodů do žebříčku. Naši odjeli jako skvělá parta, v turnaji si fandili a podpořili se, mnozí zůstali do neděle, i když nepostoupili do semifinále, a mohli se tak ledacos naučit a získat velkou motivaci pro další práci. Byl to krásný zážitek, umocněný jako vždy i krásným Českým Krumlovem a pohodovou organizací.

Smíšená čtyřhra pro nás byla nejméně úspěšnou disciplínou. Nejvíce jsme si slibovali od Filipa s Ami. Ti prošli celkem bez zaváhání do semifinále, kde sehráli vyrovnaný třísetový duel s pozdějšími vítězi Thor-Osičková. Bylo to otázkou trochy štěstí a důslednosti, Filip s Ami mají na čem pracovat, ale jejich mix má energii i kvalitu a bronz je prima odměnou.
Právě Thor s Osičkovou vyřadili hned v prvním kole Verču s Michalem, také Gabča s přiděleným parťákem Kopeckým zůstala i přes „hratelný“ los v prvním kole. Pomstili je Petr se Štěpánkou, se svým výkonem ale nemohou být spokojeni, stejně tak jako se čtvrtfinálovou porážkou od Grednerové a Kupce. Jedno uhrané kolo je fajn bodovým přísunem pro Jirku s Klárou.

Do singlu chlapců zasáhli Kryštof, Péťa a Filip. Petr bohužel nepotvrdil nasazení jako 5/8, i když vydřel výhru nad Prstkem z Olomouce, ve druhém kole podlehl Kryštofu Ježkovi. Ani Filipovi se nedařilo. Jako turnajová dvojka porazil sice Valáška, avšak tentokrát vůbec nestačil na Lukáše Thora. Ten se stal celkovým vítězem, když ve finále přehrál našeho Kryštofa. Pro něj byl turnaj velkou neznámou po 14 dnech ve stavu nemocných a bez tréninku. Přehrál však postupně Stebela, Patzáka i Klímu a až ve finále přece jen tahal za o něco kratší konec.

Dvouhra dívek byla pro nás nadějí na mnoho úspěchů i díky příznivému losu. Ten nám však trochu „pokazila“ dobře hrající Monika Niedermayerová, která nejprve vyřadila psychicky rozloženou Kláru a ve druhém kole psychicky OK, ale badmintonově přece jen trochu slabší Gabču. Druhé kolo uhrála také Verča, která porazila Burdovou, avšak podlehla v náročném tříseťáku Axmanové. Zbývající dvě dívky prošly pavoukem až do finále. Štěpánka přes Königovou, Axmanovou a Grznárovou, Ami pak po výhrách nad Grednerovou, Mikešovou a Šuhajovou. Vyrovnané a bojovné finále vyznělo pro Ami výsledkem 21:17 a 21:18. Cítíme velikou hrdost, že jsme mohli mít ve finále dívek dvojí zastoupení!

Zlatou medaili jsme získali i v deblu kluků, a to dle očekávání díky Kryštofovi s Filipem, kteří ukázali, že jsou nejsehranějším a v řešení standardních situací i čtení hry nejpokročilejším párem. V krásném a kvalitním finále si poradili s dvojicí Klíma-Strejček. Už v prvním kole pak bohužel vyřadili Petra, který spojil síly s Kubou Klokanem a klukům zdatně konkurovali, avšak nestačili. Velikou radost nám výhrou v prvním kole a dobrým výkonem udělali Jirka s Michalem, ve druhém nestačili páru Martinec-Patzák.

Dívčí debl měl také zlatou tečku. A mohl mít medailí i více – Klára s Gabčou ukázaly dobrou sehranost a vyhrály první kolo, ve čtvrtfinále dvakrát 19:21 proti Jelínkové a Königové, medaile opravdu tentokrát nevisela nedosažitelně vysoko. Verča se Sarah Grednerovou suverénní výhra v prvním kole a čtvrtfinále proti Štěpánce s Terkou Grznárovou – dobrý zápas s vítěznými dvěma sety pro Štěpi a Terku. Následně semifinále: Štěpánka s Terkou versus Ami s Erikou Osičkovou. První jasně vyhraný set pro Ami. Pak se o rok mladší soupeřky zdravě naštvaly, začaly útočit, zavřely síť a rázem to bylo úplně jiné. Do finále postupují ročníky 2009. A ani v souboji s párem Tománková-Šuhajová nebylo pochyb, Terka se Štěpánkou obhájily pozici nasazených jedniček a přinesly Proseku a také Baníku Most další zlatou medaili…

Turnaj v Českém Krumlově byl jedním velkým zážitkem. Veliká gratulace patří všem medailistům, ale o nic menší radost nemáme ani z těch hráčů, které průběh turnaje namotivoval, kteří dokázali pojmenovat své nedostatky a chyby a mají vůli na nich pracovat, kteří hned v pondělí na tréninku jasně svým úsměvem ukazovali, jak moc je badminton baví.

Těšme se, čeho všeho tahle prima prosecká parta ještě letos v žákovské kategorii dosáhne. A není to jen „top 10“ – příště nás může být ještě více! 😉